Kaspersky Security Cloud kapatma

Berk gülmez

Centipat
Merhaba, geçenlerde bilgisayarıma bir virüs bulaştı ve Kaspersky sağ olsun virüslerin köklerini kazıdı. Fakat çok fazla kullanmak istediğim bir uygulama var. Bu uygulama kesinlikle trojan veya herhangi bir virüs türünden değil hatta virüs bile değil, buna eminim. Fakat uygulamayı Kaspersky açıkken açmaya çalıştığımda şöyle bir bildirim ortaya çıkıyor ve asla kapatılmıyor. Uygulamayı whiteliste aldım ama işe yaramadı, sağ tıklayıp minik simgeden kapatmaya çalışıyorum ama olmuyor, nasıl yapabilirim?

1618987831430.png

1618987753095.png

scroll rollsc

Decipat
Makaleler
4
Yer
栄光の鳥のように地獄で燃える
"Korumayı duraklat" kısmını denediniz mi? Oradan korumayı duraklatmayı deneyebilirsiniz. Sorunuz "Kaspersky Security Cloud kapatma" ise.

Kaspersky - Korumayı duraklat.png

Buradan istediğiniz duraklatmayı (Kaspersky'ı devre dışı bırakmayı) yapabilirsiniz.

Ayrıyeten de kullanmak istediğiniz uygulamayı taramadan muaf tutacak şekilde istisnaya alabilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranına girin.

Ayarlar > Tehditler ve İstisnalar > İstisnalar > İstisnaları yönet > Ekle > Dosya veya klasör.
Kaspersky - Tehdit ve İstisna ayarları.png

Kullanmak istediğiniz uygulamanın gerçekten virüs olup olmadığına dair bir yorumda bulunmayacağım.

Son düzenleme:

takipçipi

Picopat
Yer
Malatya
Merhaba, geçenlerde bilgisayarıma bir virüs bulaştı ve Kaspersky sağ olsun virüslerin köklerini kazıdı. Fakat çok fazla kullanmak istediğim bir uygulama var. Bu uygulama kesinlikle trojan veya herhangi bir virüs türünden değil hatta virüs bile değil, buna eminim. Fakat uygulamayı Kaspersky açıkken açmaya çalıştığımda şöyle bir bildirim ortaya çıkıyor ve asla kapatılmıyor. Uygulamayı whiteliste aldım ama işe yaramadı, sağ tıklayıp minik simgeden kapatmaya çalışıyorum ama olmuyor, nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 984814

Eki Görüntüle 984812

Burada trojan yazmıyor gibime geldi.

Shynn

Centipat
Yer
Napim

Eki Görüntüle 984814

Eki Görüntüle 984812

Korumayı duraklat deyip tekrar deneyin hocam.

DrSnape

Picopat
Yer
C:\Users
Uygulama korsan mı eğer korsansa zararlı olarak algılaması normal, bir daha silmesini istemiyorsanız dosyayı istisnalara eklemeniz lazım.

Shynn

Centipat
Yer
Napim
Uygulama korsan mı eğer korsansa zararlı olarak algılaması normal, bir daha silmesini istemiyorsanız dosyayı istisnalara eklemeniz lazım.

Eklemiş hocam fakat başka bir yerde çalıştığını düşündüğüm için tekrar virüs olarak algılıyor.

Madara Uchiha

Centipat
Yer
Konohagakure.

Korsan yazılımlar güvenilir yerler indirilirse Kaspersky sorun çıkarmıyor ama konu sahibinin açmaya çalıştığı programda Kaspersky trojan bulduysa sıkıntı çıkarabilir. En iyisi virüs Total ile taratın.

Yukarı