Kaspersky Security Cloud Free bilgisayarın kapatma süresini uzattı

Invalid Syntax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım bir sorunu anlatmak istedim. Normalde Kaspersky kullanırım ve koruması da beni gayet tatmin ediyordu. Temizle ve optimize et kısmını kullandıktan sonra bilgisayarın kapanmasında bir yavaşlık hissettim. Normalde bilgisayarım 3-4 saniyede kapanırken işlemden sonra 30-40 saniyede kapanmaya başladı. Ben de temiz kurulum yapıp artık Kaspersky kullanmamaya karar verdim. Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enteresan normalde Kaspersky Free, Microsoft Defender'dan daha hafiftir. Daha az kaynak kullanır ve daha hızlıdır. Ben yüklediğim zamanlarda kaynak kullanımın genelde 100 MB civarı düşer. Kısacası hiç karşılaşmadım aksine pozitif etki etti.

Merhaba arkadaşlar, size yaşadığım bir sorunu anlatmak istedim. Normalde Kaspersky kullanırım ve koruması da beni gayet tatmin ediyordu. Temizle ve optimize et kısmını kullandıktan sonra bilgisayarın kapanmasında bir yavaşlık hissettim. Normalde bilgisayarım 3-4 saniyede kapanırken işlemden sonra 30-40 saniyede kapanmaya başladı. Ben de temiz kurulum yapıp artık Kaspersky kullanmamaya karar verdim. Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Ben karşılaşmıştım. Windows 10'da Kaspersky kullanmadan önce 3 saniyede kapanırken ve 10 saniyede açılırken Kaspersky kullanınca 71 saniyede kapanma ve açılmaya başlamıştı.

Sonucu;

Kaspersky kullanmadan önce.

Açılış: 12 sn.
Kapanış: 5 sn.

Kaspersky kullanınca.

Açılış: 71 sn.
Kapanış: 56 sn.

Optimize ettikten sonra ki ilk kapanmada uzun sürdüyse normal olabilir.
Hayır, her seferinde uzun sürdü.
Enteresan normalde Kaspersky Free, Microsoft Defender'dan daha hafiftir. Daha az kaynak kullanır ve daha hızlıdır. Ben yüklediğim zamanlarda kaynak kullanımın genelde 100 MB civarı düşer. Kısacası hiç karşılaşmadım aksine pozitif etki etti.
Temizle ve optimize et seçeneği kullanmadığımda bir sorun olmuyor lakin bu seçenekten önbellek temizlemeye çalıştığımda kapanma süresi uzuyor.

Geri
Yukarı