Çözüldü Kaspersky sildikten sonra Windows 10 virüs koruması açıılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
1610223021154.png

Kaspersky sildikten sonra Windows'un kendi virüs programını açamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Policy Manager yerine Defender'a bakar mısın?
Disable yazan yerde 1 yaziyordu.
1610224991355.png

@ArdaFRKN değeri 0 yaptığımda sayfa kullanılamıyor diye bir uyarı çıkıyor Virüs koruması için.
1610225207134.png

[ÇÖZÜM]
Shift basılı tutarak yeniden başlattım. "Sorun Giderme" bölümünden "Başlangıç Onarma" seçeneğini çalıştırdım. "Başlangıç Onarılamadı" diye bir ibare belirdi fakat sorunum çözüldü.
Arama çubuğuna "hizmetler" yazın oradan Windows güvenlik hizmetini oradan bakabilir misin? Şu an telefondayım, olmasam daha detaylı yardım edebilirdim.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender.
Kayıt defterinden buraya gelip ekran görüntüsü alabilir misin? Ya da DisableAntiSpyware tarzı bir şey var mı? Daha önce Windows Defender'ı regedit gibi yerlerden kapatmayı denedin mi?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender.
Kayıt defterinden buraya gelip ekran görüntüsü alabilir misin? Ya da DisableAntiSpyware tarzı bir şey var mı? Daha önce Windows Defender'ı regedit gibi yerlerden kapatmayı denedin mi?
1610224510964.png

Değer atanmamış olarak gözüküyor.

Policy Manager yerine Defender'a bakar mısın?
Disable yazan yerde 1 yaziyordu.
1610224991355.png

@ArdaFRKN değeri 0 yaptığımda sayfa kullanılamıyor diye bir uyarı çıkıyor Virüs koruması için.
1610225207134.png

[ÇÖZÜM]
Shift basılı tutarak yeniden başlattım. "Sorun Giderme" bölümünden "Başlangıç Onarma" seçeneğini çalıştırdım. "Başlangıç Onarılamadı" diye bir ibare belirdi fakat sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı