Çözüldü Kaspersky sistem hafızası temizlenemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kertmeyenkele

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar bundan birkaç hafta önce pişman olduğum bir şey yapıp korsan oyun indirdim. Ancak bugün pişman olup (bir daha elimi sürmeyi düşünmüyorum.) program ekle kaldırdan kaldırdım ve Kaspersky ekteki uyarıyı verdi. Hemen sistemi yeniden başlatıp Kaspersky ile tam tarama yaptım Malwarebytes ve HitmanPro ile de varsayılan tarama yaptım temiz çıktı. Görev yöneticisinde de bilinmeyen bir program göremedim. Sizce sistemim temiz midir? Tehlikede miyim? Birazdan EEK ile de taratacağım.

kaspersky.png

Çözüm
Denetim masasından aşağıdakileri kaldır.

Wise Registry hariç diğer Wise yazılımlarını kaldır.
Steelseries Engine kaldır geri kur.

SUPERAntispyware kaldır ve kullanmak istiyorsan geri kur. Gerçek zamanlı koruma açık ise kapatın Free sürümünü yükledikten sonra kullanmaya devam edebilirsin.

MBAM gerçek zamanlı koruması açıksa kapat.

Easy Anti-Cheat kaldır ve geri kur.

Aşağıdaki dizinlerin içlerini temize:

Windows\Temp
%temp%
Windows\Prefetch

Aşağıdaki rehberi 4-8-9 hariç yap. Bu dediğim sayılardakileri yapma.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi - Technopat Sosyal

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu gir.

SFC /scannow

Sistemi yeniden başlat.

Sorun çözülürse bu konuya yazarsanız sevinirim.
Denetim masasından aşağıdakileri kaldır.

Wise Registry hariç diğer Wise yazılımlarını kaldır.
Steelseries Engine kaldır geri kur.

SUPERAntispyware kaldır ve kullanmak istiyorsan geri kur. Gerçek zamanlı koruma açık ise kapatın Free sürümünü yükledikten sonra kullanmaya devam edebilirsin.

MBAM gerçek zamanlı koruması açıksa kapat.

Easy Anti-Cheat kaldır ve geri kur.

Aşağıdaki dizinlerin içlerini temize:

Windows\Temp
%temp%
Windows\Prefetch

Aşağıdaki rehberi 4-8-9 hariç yap. Bu dediğim sayılardakileri yapma.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi - Technopat Sosyal

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu gir.

SFC /scannow

Sistemi yeniden başlat.

Sorun çözülürse bu konuya yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
@24099 öncelikle çok teşekkür ederim hocam dediklerinizden Easy Anti-Cheat harici diğer her şeyi yaptım. Easy Anti-Cheat denetim masasında bulamadım. Linkteki rehberi de uyguladım. Kaspersky aynı uyarıyı bir daha vermedi. Sistemde de herhangi bir tuhaflık yok. Artık içim rahat edebilir mi bu virüs konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
@24099 öncelikle çok teşekkür ederim hocam dediklerinizden Easy Anti-Cheat harici diğer her şeyi yaptım. Easy Anti-Cheat denetim masasında bulamadım. Linkteki rehberi de uyguladım. Kaspersky aynı uyarıyı bir daha vermedi. Sistemde de herhangi bir tuhaflık yok. Artık içim rahat edebilir mi bu virüs konusunda?

Edebilir :)

Easy Anti-Cheat aşağıdan @26318 dediklerini yaparak kaldırabilirsiniz. Sonra tekrar yükleyin.

Bu arada sorunun çözüldüğüne sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı