Kaspersky SPK sitesinde paylaşılan bir PDF'de virüs buldu

Mert1337

Hectopat
SPK gibi güvenilir bir kurumun sitesine girdim. Bir tane PDF'e tıkladım, başta açıldı, sonra F5 atınca bu uyarı geldi ve hiçbir türlü giremiyorum, böyle güvenilir bir kurumda trojan tespit etmesi normal mi?

1711053469770.png

Spk gibi güvenilir bir kurumun sitesine girdim. Bir tane PDF'e tıkladım, başta açıldı, sonra F5 atınca bu uyarı geldi ve hiçbir türlü giremiyorum, böyle güvenilir bir kurumda trojan tespit etmesi normal mi?

Eki Görüntüle 2147016

Açıkçası siteye güvenmek size kalmış PDF'ye de. Ama Kaspersky bulduysa elbet bir şey vardır sadece dediğiniz pdfyse bence bir şey vardır. Yok sitedeki tüm PDF'ler öyleyse Kaspersky belki yanlış algılamış olabilir ama zannetmiyorum. İndirdiğinizde Kaspersky otomatik siliyor mu kontrol edin. Siliyorsa benim fikrim büyük ihtimal trojandır.

Açıkçası siteye güvenmek size kalmış PDF'ye de. Ama Kaspersky bulduysa elbet bir şey vardır sadece dediğiniz pdfyse bence bir şey vardır. Yok sitedeki tüm PDF'ler öyleyse Kaspersky belki yanlış algılamış olabilir ama zannetmiyorum. İndirdiğinizde Kaspersky otomatik siliyor mu kontrol edin. Siliyorsa benim fikrim büyük ihtimal trojandır.

Yok hocam diğer PDF'lerde sorun yok sadece bu PDF'de virüs buluyor. Devletin bir kurumunun resmi sitesinde paylaştığı bir PDF'de virüs bulması şaşırttı. Belkide gerçekten virüs var.

Güncelleme: Aynı PDF spk tarafından kendi resmi hesabında da paylaşılmış gene ben de linke girmedi ve bir adamda bu fotoğrafı atmış:
1711055272134.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı