Kaspersky tarama sonrası virüsler ne oluyor?

Bahadır20

Centipat
Bilgisayara virüs bulaşmıştı ve sıfırladım, her şeyi sildim. Ilk aldığım gibi oldu garantiye almak için Kaspersky ile tarama yaptım ve hiçbir şey bulamadı. Virüsler gitmiş midir tamamen silinmiş midir?

Bilgisayara virüs bulaşmıştı ve sıfırladım, her şeyi sildim. Ilk aldığım gibi oldu garantiye almak için Kaspersky ile tarama yaptım ve hiçbir şey bulamadı. Virüsler gitmiş midir tamamen silinmiş midir?
Evet, gitmiştir. Haddime değil ama dün konunuzda görmüştüm yanlışım olmasın ama 109 tane virüsü nasıl bulaştırdınız?

Çok muhtemelen silinmiştir ancak bazı virüsler kendilerini çok iyi gizleyebiliyorlar. Belirli durumlarda aktifleniyorlar. Ve bazen de antivirüsler virüslerin regitry girdilerini ortadan kaldıramayabiliyorlar. Bu da virüslerin sonradan aktifleşmesine neden olabiliyor.

Ancak Kaspersky (her ne kadar ben sevmesem de) güçlü bir antivirüs. Problem olacağını düşünmüyorum. Ama garantiye almak için Malwarebytes gibi birkaç alternatif ile de taramanı önerebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok muhtemelen silinmiştir ancak bazı virüsler kendilerini çok iyi gizleyebiliyorlar. Belirli durumlarda aktifleniyorlar. Ve bazen de antivirüsler virüslerin regitry girdilerini ortadan kaldıramayabiliyorlar. Bu da virüslerin sonradan aktifleşmesine neden olabiliyor.

Ancak Kaspersky (herne kadar ben sevmesem de) güçlü bir antivirüs. Problem olacağını düşünmüyorum. Ama garantiye almak için Malwarebytes gibi birkaç alternatif ile de taramanı önerebilirim.
O kadar iyi rootkit yazabilecek adamın sıradan kullanıcılar ile uğraşacağını sanmıyorum.

Evet, gitmiştir. Haddime değil ama dün konunuzda görmüştüm yanlışım olmasın ama 109 tane virüsü nasıl bulaştırdınız?
Evet bilmiyorum site ismi veriliyor mu ama inşallah banlanmmam gezginlerden driver indirmiştim ve arkasından 4 tane program indirdi malwarabytes ile tarama yaptığım da 109 tane malware public buldu.

Evet bilmiyorum site ismi veriliyor mu ama inşallah banlanmmam gezginlerden driver indirmiştim ve arkasından 4 tane program indirdi malwarabytes ile tarama yaptığım da 109 tane malware public buldu.
Gezginlerden virüs bulaşacağını sanmıyorum. İndirdiğiniz programda reklam olarak içinde uygulamalar vardır. Keşke indirmeden önce o tikleri kaldırsaydınız.

Genelde öyle sitelerden indirme yapıp kurma sırasında hani o sıkıcı metinler çıkıyor orada küçücük yazılmış bunun yanında şunuda kur vs şeyler yazıyor ve tikli oluyor. Dikkat etmek lazım;)

Doğru söylüyorsun zararlı olup olmadığını da bilmiyorum bir anda Yandex book vb bilmediğim programlar indirdi ve F5 attığımda masaüstünde yavaşlama fark ettim tarama yapınca nasıl 109 tane buldu onu anlamadım sizce nasıl oldu 109.109 tane bulduğu virüs müydü onu da bilmiyorum.

Doğru söylüyorsun zararlı olup olmadığını da bilmiyorum bir anda Yandex book vb bilmediğim programlar indirdi ve F5 attığımda masaüstünde yavaşlama fark ettim tarama yapınca nasıl 109 tane buldu onu anlamadım sizce nasıl oldu 109.109 tane bulduğu virüs müydü onu da bilmiyorum.
109 tanenin hepsi farklı virüsler değildir. 3-4 virüs kendini enfekte ederek çoğaltmıştır. Büyük ihtimalle 109 tane olarak bulduğu virüs reklam virüsüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı