Tarama sonrası virüsler silinmedi

Melih Sinan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim bilgisayarım üst üste kendini yeniden başlattı sonra bende virüsten şüphelenip tarama yaptım. Tarama sonrası bazı virüsler çıktı ama silinmedi ya da karantinaya alınmadı. Kaspersky bana "temizleme mümkün değil" diyor. Sonra sadece virüs bulduğu klasörleri tarattım hem Avast hem Kaspersky'le ama bu sefer de virüs bulunmadı. Virüslerden kurtulmuş muyumdur sizce? Ama "temizleme mümkün değil" dedikten sonra nasıl hiç virüs kalmaz onu da anlamış değilim. Son olarak eğer virüs yoksa kendine restart atması sizce neden kaynaklı olabilir? Şimdiden teşekkürler...

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    173,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim bilgisayarım üst üste kendini yeniden başlattı sonra bende virüsten şüphelenip tarama yaptım. Tarama sonrası bazı virüsler çıktı ama silinmedi ya da karantinaya alınmadı. Kaspersky bana "temizleme mümkün değil" diyor. Sonra sadece virüs bulduğu klasörleri tarattım hem Avast hem Kaspersky'le ama bu sefer de virüs bulunmadı. Virüslerden kurtulmuş muyumdur sizce? Ama "temizleme mümkün değil" dedikten sonra nasıl hiç virüs kalmaz onu da anlamış değilim. Son olarak eğer virüs yoksa kendine restart atması sizce neden kaynaklı olabilir? Şimdiden teşekkürler...

İki virüs programını da kaldır sonra Hitman Pro deneme sürümü ile temizle.

Hitman Pro ile tarama yapıp sildim. Ama mesela D'de de virüs bulmuştu kaspersky ama Hitman Pro bulamadı. Yine de tüm virüsler gitmiş midir?

Hitman Pro ile tarama yapıp sildim. Ama mesela D'de de virüs bulmuştu Kaspersky ama Hitman Pro bulamadı. Yine de tüm virüsler gitmiş midir?

Büyük ihtimalle silinmiştir içinize sinmediyse F-secure, Norton Power Eraser, ESET Online scanner ile tarayabilirsin. ( ESET Online scanner taraması uzun sürüyor )

Windows defender ile de tarayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı