Kaspersky taraması sonrası Monster laptopta hiçbir tuş çalışmıyor

Yusuf4768

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar. Ben size sorunumu açıklamak istiyorum: 2 aydır PC'de hiçbir uygulama açık değilken GPU'nun %100 kullanıldığını gözlemledim ancak neden olduğu hakkında bir fikrim yoktu ve bugün internette bir bakındım bu sorunla alakalı Technopat forumda açılan bir konu gördüm ve çözüm sunan kişi bilgisayarda "mining" yapan bir trojan virüsünden bahsetmişti ve bu virüsten kurtulmanın yollarından biri "Kaspersky" adında bir uygulamayı kurmakmış. Bu mesajı görünce ben de kurdum ve bilgisayarımı tarattım ve 2 tane trojan tespit edildi uyarısı verdi, sonra trojanlari kaldırma işlemine geçtim. 1 tanesini kaldırdım ancak 2. olan bir türlü silinmiyordu, sonra Kaspersky uygulamasinin tam koruma sağlaması için bilgisayarin yeniden başlatmak gerektiği şeklinde bir uyarı gördüm ve yeniden bilgisayarı yeniden başlattım ve sonra fare imleci ve klavyedeki hiçbir tuş çalışmadı. 10 kere yeniden başlatmışımdir ama yine de tık yok. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver zarar mı gördü acaba? Sürücüsünü kaldırıp tekrar kurabilirsin. Ekran klavyesi ile deneyin derim ya da sistem geri yükleme de bir yöntem.

Bu aralar bu sorun ile bir sürü konu gördüm. Sanırım, Kaspersky şu aralar bozuk. Bilgisayar açılırken F8 spamlayın ve güvenli moda girin. Klavye ve fare çalışırsa sistem geri yükleme ya da ayarlardan Windows'u sıfırlayın ve Kaspersky bu durumu çözene kadar kullanmayın.

Monster'ın sitesinden kendi laptopunun modeline göre gir ve hotkey tuşları yazan dosyayı indirip kur sorunun düzelir.

Bu aralar bu sorun ile bir sürü konu gördüm. Sanırım, Kaspersky şu aralar bozuk. Bilgisayar açılırken F8 spamlayın ve güvenli moda girin. Klavye ve fare çalışırsa sistem geri yükleme ya da ayarlardan Windows'u sıfırlayın ve Kaspersky bu durumu çözene kadar kullanmayın.
Şuan güvenli moda aldım ve dediğin gibi F8 e defalarca bastım ancak tık yok şuan her ihtimale monster teknik servise randevu aldım cevabın için yinede teşekkürler.
Driver zarar mı gördü acaba? Sürücüsünü kaldırıp tekrar kurabilirsin. Ekran klavyesi ile deneyin derim ya da sistem geri yükleme de bir yöntem.
Dostum ben iyisi monster teknik servisine götüreyim.

Şu an güvenli moda aldım ve dediğin gibi F8'e defalarca bastım ancak tık yok şu an her ihtimale Monster teknik servise randevu aldım cevabın için yine teşekkürler.

Farklı bir fare ve klavye takıp dener misin?

Farklı bir fare ve klavye takıp dener misin?
Olmuyor valla reis 3 tane fare var hiçbiri algılamıyor az önce gördüm forumda benim yaşadığım sorunların aynısını yaşayan kişiler var tek çözümün format attığını söylüyor ama dedigim gibi ben işimi garantiye alacağım servise götüreceğim.(İlgin icin sağol bu arada:)

Olmuyor vallahi reis 3 tane fare var hiçbiri algılamıyor.

İstersen format atabilirsin, garantiye götürmene gerek yok. Format atılınca çok yüksek ihtimal düzelir zaten. Bir daha Kaspersky kullanmanı önermem, bu sorunu çözene kadar. Hep trojan bulduğunu söylemiş ve sonra klavye fare çalışmamış, foruma baktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı