Kaspersky Technopat Sosyal'e girerken zararlı tespit etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ZoneAlarm zaten Kaspersky motorunu tamamen kullanıyor. Sezgizel algılama gibi Kaspersky işleri ZoneAlarm'da da mevcut. İçerisindeki güvenlik duvarı gayet gelişmiş. Web koruması gayet güçlü. Kaspersky'nin bedava versiyonu yerine bu kullanılabilir.
O tür motor paylaşımı yok aralarında.
Sonuç muhtemelen False positive.
164 KB dosya indiriyor yani zararlı olma ihtimali var. Yönetim araştırması lazım zararlı değilse güncelleme ile düzeltilir. Ancak araştırmama göre şüpheli reklam servisi de var.

164 KB dosya indiriyor yani zararlı olma ihtimali var. Yönetim araştırması lazım zararlı değilse güncelleme ile düzeltilir. Ancak araştırmama göre şüpheli reklam servisi de var.

O tür motor paylaşımı yok derken?

Motor paylaşımı var aralarında, bunu bilmiyor musunuz gerçekten?

ZoneAlarm Free Antivirus review
Alın da biraz bilgi öğrenin. :)

Bu arada VirusTotal ile kontrol yaparsanız zonealarm ile Kaspersky'nin tespit isimlerinin aynı olduğunu görebilirsiniz.

Burada verdiğim linkte Heuristic yani sezgisel olarak algılama yapmış ben bundan bahsetiyorum eğer yanlış anlatıysam. Virus Total'de Kaspersky ne algılıyorsa Zonealarm'da onu algılıyor.

VirusTotal

Galiba konu uçmuş. Geri geldi. 😃
Buradaki bağlantıdan konuya girmeye çalıştığımda KIS uyarı vermekte.
Belki biri zararlı yerleştirmiş olabilir. Yönetim görünce kaldırmıştır.
Fakat aynı bağlantıya @kqqk13'ın mesajındaki alıntıdan tıklayarak ilgili konuya girmeye çalıştığımda herhangi bir uyarı vermemekte. Açılan ekranda da ''İstenilen sayfa bulunamadı.'' ibaresi beliriyor.

@24099

• Beğen
İfadeler: Pmw
Fakat aynı bağlantıya @kqqk13'ın mesajındaki alıntıdan tıklayarak ilgili konuya girmeye çalıştığımda herhangi bir uyarı vermemekte. Açılan ekranda da ''İstenilen sayfa bulunamadı.'' ibaresi beliriyor.
Yok orada ben URL'yi elle yazarken yanlışlık yaptım. Sonra hemen düzelttim. Ama o mesajdan alıntı yaptığı için yanlış URL var orada. Asıl site benim düzenlenmiş mesajımda olan.

Yok orada ben URL'yi elle yazarken yanlışlık yaptım. Sonra hemen düzelttim. Ama o mesajdan alıntı yaptığı için yanlış URL var orada. Asıl site benim düzenlenmiş mesajımda olan.
Evet, öyleymiş.

Gerçek olan bağlantı: https://www.technopat.net/sosyal/konu/hard-disk-sagligi-nasil.1305238/
Yanlış yazılan bağlantı: https://www.technopat.net/sosyal/hard-disk-sagligi-nasil.1305238/

Bağlantı içerisinde ''konu'' kelimesi olmadığında bulunamadı hatası alınıyormuş.

• Beğen
İfadeler: Pmw
Galiba konu uçmuş. Geri geldi. 😃

Gizli indirme yaptı. Kapersky reddetti.

Evet şu an bu durumdan etkilenen 2. konu bulunmakta. Konuya ne zaman mesaj yazdığımı hatırlamıyorum. Ama bildirim geldi, ve o konuya gitmeye çalıştığımda aynı hatadan verdi. @24099 @Recep Baltaş
Konu linki: Çözüldü: ntkrnlmp.exe mavi ekran hatası
kaspersky-zararlı-tespit.png
Kod:
Olay :    Kötü amaçlı nesne tespit edildi
Kullanıcı :    DESKTOP
Kullanıcı tipi :    Etkin kullanıcı
Uygulama adı :    msedge.exe
Uygulama yolu :    C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application
Bileşen :    Web Antivirüsü
Sonuç açıklaması :    Tespit edildi
Tür :    Truva atı
Ad :    HEUR:Exploit.Multi.DrvDos.gen
Doğruluk :    Sezgisel analiz
Tehdit düzeyi :    Yüksek
Nesne türü :    Dosya
Nesne adı :    page-2
Nesne yolu :    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ntkrnlmp-exe-mavi-ekran-hatasi.1085729
MD5 :    195F6198A5643DCDBA07FA382B2A2990
Neden :    Uzman analizi
Veritabanlarının sürüm tarihi :    Bugün, 27.01.2021 14:46:00

Olay :    İndirme reddedildi
Kullanıcı :    DESKTOP
Kullanıcı tipi :    Etkin kullanıcı
Uygulama adı :    msedge.exe
Uygulama yolu :    C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application
Bileşen :    Web Antivirüsü
Sonuç açıklaması :    Engellendi
Tür :    Truva atı
Ad :    HEUR:Exploit.Multi.DrvDos.gen
Doğruluk :    Sezgisel analiz
Tehdit düzeyi :    Yüksek
Nesne türü :    Dosya
Nesne adı :    page-2
Nesne yolu :    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ntkrnlmp-exe-mavi-ekran-hatasi.1085729
MD5 :    195F6198A5643DCDBA07FA382B2A2990
Neden :    Uzman analizi
Veritabanlarının sürüm tarihi :    Bugün, 27.01.2021 14:46:00
Kaspersky kullanıp bu siteye gitmeye çalıştığında benden başka hata alan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı