Kaspersky Total Security Ayarları Nasıl Olmalı?

ÇılgınTürk

Hectopat
Daha fazla  
Hem İngilizce olduğundan hem de pek bilgim olmadığından ve bazı AV'ların varsayılan ayarlarının iyi olmadığını duyduğumdan yeni yüklediğim bu uygulamanın ayarları nasıl olmalıdır? Fotoğraflarını atıyorum.
1.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG
5.PNG
6.PNG
8.PNG
9.PNG
10.PNG
11.PNG
12.PNG

Bunlar ayarlar kısmı. Ancak bir de Tools kısmı var. İngilizce olduğu için ve Translate dandik çevirdiği için anlayamadım pek. Buralarda bir şeyi ellemeli miyim? Veya bu araçların ne işe yaradığını anlatır mısınız, hangisini açayım? :
13.PNG
7.PNG

@KALEMLİK100 @Murat5038
Not : Ayarlarla biraz oynadım, yanlış bir şeyler yapmış olabilirim. Bu yüzden lütfen dikkatli bakın :D.

Son düzenleme:
Keşke program Türkçe olsaydı. Google Çeviri kullanmak zorundayım. Kaspersky'ın ayarlarıyla oynamayı öneren oldu mu? ;)
Sadece şu hatayı gördüm. İlk başta bulunan ''Do not delete probably infected objects'' seçeneğinin işaretini kaldırın bence.
Anlamı da şu:
''Muhtemelen etkilenen nesneleri silme''
Bir de ''Scan'' bölümünde ayarı yükseğe çıkarmışsınız. Yanlış alarmlar artarsa orta yapabilirsiniz. ''Scan'' bölümünde daha geniş ayarlar var galiba ama bilmeden kurcalamayın bence.
@Murat5038 diğer bölümlere baksın. Özellikle ''Network settings'' bölümüne.

7. resimdekilerin hepsinin tikini kaldır. 5. resimde güvenlik seviyesini sen mi yükselttin? 8. resimde Monitor all olanı seç.
Sondan 5. resimde işaretsiz olanı işaretle. Sondan 3. olanı da "Do not use" olanı seç.

Sadece şu hatayı gördüm. İlk başta bulunan ''Do not delete probably infected objects'' seçeneğinin işaretini kaldırın bence.
Anlamı da şu:
''Muhtemelen etkilenen nesneleri silme''
Yanlış. Onu ellemesi gerekmez eller ise sistem dosyalarına bulaşan zararlılar olursa temizlik aşamasında sistem dosyalarına hasar verebilir.

Restore yaptım da, şu Anti-Banner ve Anti-Spam kapandı, varsayılanı yani. Onları açayım mı?
Neyse @Murat5038 hocam gelsin. Tüm ayarları öğretir bize :D.
Evet varsayılanda onlar kapalıdır. AntiSpam'ı Office sürümlerinden postalarınızı oradan okuyorsanız açın. AntiBanner'ı açabilirsiniz(bazı sitelerde popup vb. yerlerde açılmama olursa kapatırsınız).

Bu nasil karmasik bir arayuz
Çünkü gelişmiş AV firması :)

Nasil Turkce yapacagim?
Türkçe sürümü indirerek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı