Kaspersky trojan buldu

Bulduğu Trojan'ın adı: Trojan.Win32.Hosts2.gen. Konum:C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts. zararlı bir virüs müdür? Fark etme olayımda şöyle oldu. Geçenlerde GTA 5 oynuyordum. Birden oyun alta alıp boş bir sayfa açtı Opera. Sonraki günlerdeyse kendi kendine GTA 5'i kapattı.(Ben de az sinirlendim Online'a yeni girmiştim o yüklenme ekranını bilen bilir 😄) ben de işkillendim ve Kaspersky deneme sürümünü aktifleştirdiğimde direk sağ altta bu trojan olduğu ortaya çıktı ve kaldırdım. Ama sonra tam tarama yaptığımda tekrardan aynısını buldu. Kaspersky bu trojanı silemiyor mu?

Malwarebytes ve Norton Power eraser ile tarama yapın.

Malwarebytes Cybersecurity for Home and Business | Malwarebytes

NortonLifeLock Rescue Tools

Normal hosts üstüne gelip birlikte aç ile not defteriyle açın. İçeriğini bizimle paylaşın varsayılan olmuş mu anlarız hocam.
Kod:
#This file has been replaced with its default version by Kaspersky Lab because of possible infection
#
#
#
127.0.0.1 localhost
::1 localhost
Bunlar yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu okudunuz mu hocam? Bunları gerektirecek bir durum yok ortada.

Sistemde Kaspersky'nin algılamadığı zararlılar olabilir bu yüzden yazdım.
Kod:
#This file has been replaced with its default version by Kaspersky Lab because of possible infection

#

#

#

127.0.0.1 localhost

Bunlar yazıyor.

Hosts dosyasının içindekileri ekran görüntüsü olarak atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
#
#
#
127.0.0.1 localhost
Bunlar yazıyor.
Tamamdır, Kaspersky düzeltmiş zaten. Herhangi bir sorun yok. Kullanmaya devam edebilirsin bilgisayarı.

Kod:
#
#
#
127.0.0.1 localhost
Bunlar yazıyor.
This file has been replaced with its default version by Kaspersky Lab because of possible infection
"Bu dosya Kaspersky Lab tarafından olası bir virüs bulaşması nedeniyle varsayılana çevirilmiştir(sıfırlanmıştır)." gibi bir şey denmiş.
Yani Akil hocamın dediği gibi Kaspersky işi halletmiş. Sıkıntı kalmadı.

Arkadaş haklı bence. Bi tarama yapsın derim. Sonuçta Kaspersky bypass edilebilen yazılım.
2021 sürümünü kim bypass etmiş :)

O işler öyle sandığınız kadar kolay değil. Bypass edecek zararlı da zaten arkadaşa denk gelmez, özel hedefler için hazırlanmıştır o. Kimse kullanmaz public.

Geri
Yukarı