Kaspersky "Trojan.Win32.Hosts2.gen" tespiti

Syfe

Centipat
Daha fazla  
Bulduğu Trojan'ın adı: Trojan.Win32.Hosts2.gen. Konum: C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts.

3 4 aydir bilgisayarimda bu virüs var. Kaspersky'a taratiyorum ve bilgisayari yeniden baslattigimda duzeleceği söyleniyor fakat uygulamaya girdigimde tekrar yeniden baslatmam gerektigini soyluyor. Host'u sifirlamaya calistim ama administrator izni istiyor.

Screenshot_3.png
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde boş bir metin belgesi oluşturup adını .txt uzantısı olmayacak şekilde Hosts'a çevirin. Orijinal dosyayı silip yerine bunu kopyalamaya çalıştığınızda sorun çıkmaması lazım.

Orijinal dosyayi silmeye calisiyorum ama sistem izin vermiyor size ulaşabileceğim Discord vs. varsa ekran açıp göstersem olur mu?

Ulaşabileceğim herhangi bir yer var mi yapamiyorum lutfen
Maalesef forum dışından yardım yasak. Linkini verdiğim regedit dosyasını indirip açtınız mı ? Orada uyarı vericek kayıt defterine eklensin mi diye evet dedikten sonra bilgisayarını yeniden başlatacaksın. Daha sonra Bilgisayarımdan C'ye girip Windows yazan klasöre sağ tık yaptığında Take Ownership seçeneğinin de gelmiş olması lazım ona basıcaksınız. Gelmiyorsa klasöre shift+ sağ klik yapın. Aynısını C'deki users kısmına da yapın.

Maalesef forum dışından yardım yasak. Linkini verdiğim regedit dosyasını indirip açtınız mı ? Orada uyarı vericek kayıt defterine eklensin mi diye evet dedikten sonra bilgisayarını yeniden başlatacaksın. Daha sonra Bilgisayarımdan C'ye girip Windows yazan klasöre sağ tık yaptığında Take Ownership seçeneğinin de gelmiş olması lazım ona basıcaksınız. Gelmiyorsa klasöre shift+ sağ klik yapın. Aynısını C'deki users kısmına da yapın.
Evet dedim ve yeniden baslattim fakat izin almaya calisinca cmd acilip aninda kapaniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı