Kaspersky Türkiye distiribütörü niye Segment Bilişim?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba sevgili arkadaşlar.
Evet Kaspersky Türkiye distiribitörü niye Segment Bilişim?
Everest, Snopy, Microlab, Mikado, Addison, Hytech, Eyfel, Silvercrest, Asonic, Evercool, Rampage, Afox, Pıoneer, Appa gibi şaheserleriyle ülkemizi dolduran Segment Bilgisayar isimli firmadan başka bir firma bulamadınız mı gerçekten? :D
Eskiden E-Data diye diye bir şeydi Kaspersky distiribütörü. Birden fazla kez aramıştım o zaman Kaspersky müşteri hizmetlerini. Kelimeleri çok iyi telaffuz eden, aşırı nazik beyefendiler ile görüşmüştüm. Kafamdaki bütün soru işaretlerini gidermişlerdi.
2020 yılında, Türkiye distiribütörü Segment Bilgisayar firmasıyken da aramış oldum. Müşteri hizmetleri olarak uzaylı gibi konuşan, bayağı uzaylı aksanlı (Türkçe aksan ile alakası yok, Ingilizce aksanı gibi gelmedi. Ben hiçbir aksana benzetemedim. Bayağı uzaylı aksanı. Şaka yapmıyorum, ciddiyim.)

Adamlar konuşmaya çalışmaya çabalıyorlar. Kelimeleri şangır şungur dağılıp parçalanarak çıkıyor ağızlarından. Züccaciye dükkanında çok atraksiyonlu hareketler yapan insanlar misali konuşuyorlar. Dediklerini anlamak için beyin hücrelerinize fazladan mesai yaptırsanız bile anlamanız kolay olmayabilir.

Zar zor rangır rungur rangır rangır rangır tangır tangır aksanla konuşarak soru sormaya çalışıyorlar. Soru sorduklarını ve ne sorduklarını anlayabildikten sonra yanıt verince de karşıdaki kişi 45 saniye civarı sus pus oluyor. O anda sesimi metine dönüştürüp Google çeviriden çevirmeye mi çalışıyor? Görmediğim için bilemem ama bana öyle hissettirdi. Bazen temsilci alakasız bir şey falan anlıyor cevabımı. 120 saniye susup, cevap almayı isteyince susmasından önce dediklerimi, sonunda anlamadığını söylemeye çalışmaya lütuf edebildi.

Başka bir tarihte aradığımda aynı temsilci yine çıktı. Sonra bir anda çağrı kapandı. (Benden kaynaklı değil o da.) Bu sefer bayan bir temsilci bağlandı o da aynı. Suratıma kapanması harici az önce anlattıklarımın birebir aynısı. Sadece kadın temsilci.

Temsilcilerin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama Kaspersky firmasına başka distiribütör mü yok? Bu ne böyle? Distiribitör bulamıyorlarsa bana versinler distiribitörlüğü. Ben daha iyi işletirim. :D

Distribütör ile şirket farkını öğrenmelisiniz. Ürün hakkında teknik destek ile Kaspersky ofisleri ilgilenir.

Distribütörler vesaire belirli şahıs veya şirketlere ürün tedariği ile ilgilenir. Ayrıca Kaspersky'nin Türkiye'de kendi ofisi bulunmakta.

Ek olarak Segment Bilişim tarafından distribütörlüğü yapılan oldukça kaliteli firmalar da mevcut. Linksys, Pioneer, Sony, FSP, Cooler Master gibi bu liste uzar gider. Yani doğrudan distribütör firmayı hedef almamak gerek diye düşünüyorum zira oldukça saçma geliyor bana bu. Distribütörler ürünü sağlar, neyi alıp almayacağına kullanıcı karar verir.

Son düzenleme:
Hocam anlatımınıza bittim, güldürdünüz gece gece. Size kesinlikle katılıyorum. Aynısı başıma geldi. Galiba müşteri temsilcisini pazarda yakaladım ben de. Adamla konuşmaya çalışıyorum arkadan bağırışlar falan geliyor. Hocam rahatsız ettim galiba falan deme ihtiyacı duydum. E haliyle sorunum da çözülemeden bomboş bir iletişim(sizlik) gerçekleştirmiş olduk. Kötü bir deneyimdi.

Geri
Yukarı