Kaspersky ücretsiz anti virüs tavsiye etmiyorum

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, ben daha önce bu sitede ücretsiz Anti-Virüs tavsiyesi diye bir konu açmıştım ve çoğu kişinin tavsiyesi üzerine Kaspersky Security Cloud Free indirdim bilgisayarıma fakat indirdikten sonra program beni çok düşündürmeye başladı; bunun sebepleri:

1-Ağımda ki bütün cihazları tespit etti ve hassas bilgilere ulaşması çok muhtemel gibi gözüküyordu.

2-Hiçbir sebebi olmasa da benim gözüme tehlikeli gibi geldi. Bununla birlikte Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması beni çok şüphelendirdi, bu normal gibi gözükebilir belki ama bence Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması hiç de hoş görülecek bir şey değil.

Bu konu bir yana başka bir konuya değinmek istiyorum; Kaspersky Security Cloud Free'yi silmeye kalkıştığımda beni biraz zorladı.

Son bir şey daha:

Bu mesajı dikkatle okuyun ve okuduktan sonra yorum yazın, benim yanlış anladığım yerler olabilir, Kaspersky Security Cloud Free'yi silerken zorlanmak benim hatam olabilir. Bu yüzden lütfen bu yazıyı iyice okuyup öyle yorum yazınız!

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, bir şey bilmediğinizi kabullenip öğrenmeye çalışmak yerine neden böyle bir yergi konusu açtığınızı açıklayabilir misiniz?

1-Ağımda ki bütün cihazları tespit etti ve hassas bilgilere ulaşması çok muhtemel gibi gözüküyordu.
Muhtemel değil. Bilgisayar üzerindeki bütün verilere erişimi mevcut olsa da gizlilik sözleşmesi dışına çıkan herhangi bir eylem hem şirketin itibarını geri dönüşümsüz biçimde etkiler hem de bir suçtur.

2-Hiçbir sebebi olmasa da benim gözüme tehlikeli gibi geldi.
Şaka mı bu?

Bununla birlikte Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması beni çok şüphelendirdi, bu normal gibi gözükebilir belki ama bence Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması hiç de hoş görülecek bir şey değil.

Microsoft tarafından onay verilen antivirüs üreticilerinin ürünlerini bilgisayarınıza yüklediğiniz zaman Defender kendi kendini kapatır. Normal bir durum.

Bununla birlikte Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması beni çok şüphelendirdi, bu normal gibi gözükebilir belki ama bence Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması hiç de hoş görülecek bir şey değil.
Bu normal ve olmasını istenen bir durum zaten.

Yani diyeceğim çoğu şeyi yazmışlar. Diyeceğim tek şey, bilmediğiniz yazılımı kullanmayı öğrenin. Ne işe yaradığını bilmediğin şeyi yüklemeyin, sonra abuk sabuk şeyler yazıyorsunuz.

Bu özelliği ağınızda sizden başka (size ait olmayan) cihazları görmenizi sağlayıp olası ağ ataklarına karşı korumaktır.
2-Hiçbir sebebi olmasa da benim gözüme tehlikeli gibi geldi. Bununla birlikte Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması beni çok şüphelendirdi, bu normal gibi gözükebilir belki ama bence Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakması hiç de hoş görülecek bir şey değil.
2 antivirüsün çakışmaması için Windows Defender güvenilir bir antivirüsü görünce kendini otomatik olarak kapatır.

Eğer hassas bilgilerinize ulaşırsa kullanamaz veya saklayamaz sözleşmeye ters düşer. Ve dava riskini göze almazlar.

Geri
Yukarı