Kaspersky varken Malwarebytes'a ihtiyaç var mı?

ıvx

Decipat
Tam zamanlı koruma değil sadece tam tarama için ayda 1 Kaspersky Free kullanıyorum. Geçenlerde reklam virüsü bulasmisti onu temizledim. Ekstra olarak Malwarebytes kullanmama sizce gerek var mı?

Şart değil, kapsamlı tarama için öneriyoruz sadece. Ben şahsen MBAM kullanmak yerine çok daha gelişmiş tarama için EEK (Emsisoft Emergency Kit) kullanıyorum. Sistemimde tarama amaçlı kullandığım araçlar;

• ESET Scanner: Periyodik tarama aktif, haftada 1 tam, 3 günde bir hızlı tarama.
  • F-Secure Scanner: Haftada 1 manuel tam tarama.
  • Emsisoft Emergency Kit: Haftada 1 manuel tam tarama.
  • Bitdefender Safety Check: Haftada 1 manuel tarama.
  • TrendMicro HouseCall: 2 haftada bir manuel tarama.
  • HitmanPro: Periyodik tarama aktif, günlük tam tarama.

Aldığım tarama önlemleri orta düzeyde şu anlık benim için. Çalışma ortamıma göre değişse de, önemli verilerimin olduğu farklı cihazlarda bu değerler genelde 3 günün üstüne çıkmaz, pek çoğu için genelde günlük periyodik taramalar aktif olur. Bu kadar detaya inmeye gerek yok elbette, fakat size önerim bu listeden bir araç seçmeniz MBAM yerine.

Şart değil, kapsamlı tarama için öneriyoruz sadece. Ben şahsen MBAM kullanmak yerine çok daha gelişmiş tarama için eek (Emsisoft emergency kit) kullanıyorum. Sistemimde tarama amaçlı kullandığım araçlar;

• ESET scanner: periyodik tarama aktif, haftada 1 tam, 3 günde bir hızlı tarama.
  • F-secure scanner: Haftada 1 manuel tam tarama.
  • Emsisoft emergency kit: Haftada 1 manuel tam tarama.
  • BitDefender safety check: Haftada 1 manuel tarama.
  • Trendmicro housecall: 2 haftada bir manuel tarama.
  • HitmanPro: periyodik tarama aktif, günlük tam tarama.

Aldığım tarama önlemleri orta düzeyde şu anlık benim için. Çalışma ortamıma göre değişse de, önemli verilerimin olduğu farklı cihazlarda bu değerler genelde 3 günün üstüne çıkmaz, pek çoğu için genelde günlük periyodik taramalar aktif olur. Bu kadar detaya inmeye gerek yok elbette, fakat size önerim bu listeden bir araç seçmeniz MBAM yerine.

Eski sistemimde ESET kullanıyordum belki ona geri dönebilirim teşekkürler.

Bende Kaspersky Malwarebytes ikisini birlikte kullanıyorum birinin bulamadığını diğeri bulsun diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı