Kaspersky virüs bulaştıktan sonra uygulama modülleri güncellenir sonra tam tarama yapılırsa ne olur?

captainarelin

Hectopat
Daha fazla  
Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Böyle bir şüphem var mi? Uygulama modüllerini birkaç kez güncelledim. Merak ettim araştırdım bununla ilgili bilgi bulamadım. Bileniniz varsa diye soruyorum.

Modülleri önce güncellemek veya sonra güncellemek arasındaki tek fark, zararlının veritabanında olup olmadığıdır. Yoksa uygulamanın çalışmasında herhangi bir farklılık olmayacak.

Eğer Kaspersky içerisinde bilinen bir zero day açığı bulunuyorsa ve ilgili zararlı da bunu istismar etmeyi amaçlıyorsa, bir şekilde sezgisel korumayı da atlatmayı başarmış ise güncelleme öncesinde uygulama davranışlarının hata vermesine sebep olabilir, fakat bu son derece düşük bir ihtimal.

Modülleri önce güncellemek veya sonra güncellemek arasındaki tek fark, zararlının veritabanında olup olmadığıdır. Yoksa uygulamanın çalışmasında herhangi bir farklılık olmayacak.

Eğer Kaspersky içerisinde bilinen bir zero day açığı bulunuyorsa ve ilgili zararlı da bunu istismar etmeyi amaçlıyorsa, bir şekilde sezgisel korumayı da atlatmayı başarmış ise güncelleme öncesinde uygulama davranışlarının hata vermesine sebep olabilir, fakat bu son derece düşük bir ihtimal.

Kaspersky zaten bu gibi açıkları kapatıyor diye biliyorum ve zararlı veri tabanındaysa ne yapmalıyım çünkü virüs olduğundan 100/100 eminim.

Eğer Kaspersky içerisinde bilinen bir Zero day açığı bulunuyorsa ve ilgili zararlı da bunu istismar etmeyi amaçlıyorsa, bir şekilde sezgisel korumayı da atlatmayı başarmış ise güncelleme öncesinde uygulama davranışlarının hata vermesine sebep olabilir, fakat bu son derece düşük bir ihtimal.

Bir dosyayı taradım. RAR dosyasıyken ve RAR'dan çıkarınca taradım RAR'dan 2 dosya az taradı daha sonra RAR dosyasını tekrar taradım ve sadece 2 dosya taradı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı