"Kaspersky ile tam tarama yapın!"

Primearc

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Matrix
Son zamanlarda bir virüs misali inanılmaz bir hızla artan bu kalıbı görmeyen yoktur galiba. Gerçekten merak ediyorum bu arkadaşları. Bazen arama kısmına virüs yazıp bütün konulara CTRL V yaptıklarını düşünüyorum. Zararlı yazılımlar hakkında pek bir bilgileri olmadığını da düşünüyorum bu insanların. Sanki yorum yapmak için yorum yapıyorlar gibi. Sizin bu arkadaşlar hakkında düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık tüm konulara bunu atıyorum:
ZomboMeme 17022021210235.jpg

Ben de pek bir şey bilmiyordum ancak konu aça aça, araştıra araştıra biraz bir şeyler anlamaya çalışıyorum.

Doğru aslında. Eğer ki bilgisayara virüs, casus yazılım ve benzeri türevlerde kötü yazılım bulunuyorsa veya bulunduğundan şüphe ediliyorsa, önerilebilir.

Asıl anlamadığım; siz neden buna karşısınız?

Doğru aslında. Eğer ki bilgisayara virüs, casus yazılım ve benzeri türevlerde kötü yazılım bulunuyorsa veya bulunduğundan şüphe ediliyorsa, önerilebilir.

Asıl anlamadığım; siz neden buna karşısınız?
Mesela bugün bilgisayarı her açtığında bir sitenin açıldığını söyleyen, çözüm bulmaya çalışan bir arkadaş vardı. Yine Kaspersky ile taratın dendi. Ne zamandan beri antivirüsler adwareleri siliyor? Benim mi haberim yok? Antivirüslerin amacı onları silmek değil. Tespit etse bile algılama yeteneği düşüktür diye düşünüyorum.

Kaspersky önermeden önce sorun yaşayan kullanıcı halihazırda başka güvenlik yazılımı kullanıyor mu hiç düşünmüyorlar. Belki arkadaş kullandığı yazılıma para verdi ve kaliteli bir yazılım, hiç umurlarında değil.

Kaspersky önermek başka, fanboyluk başka. Konularda bahsi geçen zararlı(lar) ile ilgili bir fikri bile olmayan kişiler Kaspersky önerip duruyor maalesef.

Geri
Yukarı