Kaspersky Virüs Removal Tool işe yarar mı?

Arrandale0

Hectopat
Arkadaşlar ben Kaspersky Anti-Virüs kurduğumda tarama başlattığımda bilgisayar tamamen donuyor, kapatma düğmesi bile çalışmıyor, fişten çekmek zorunda kalıyordum. Kaspersky virüs removal tool, Kaspersky'ın işini görür mü yoksa daha daha mı kötüdür? Tarama yaptıktan sonra tekrar kapserksy kurup tarama yapmaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı güvenli modda başlatıp denediniz mi? Yine aynı sonucu alırsanız bu rehberi kullanarak Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarınızı Boot edip tarama yapmayı deneyin derim.

Eğer temiz çıkarsa ve sorun çözülmezse alternatif yazılımlara yönelebilirsiniz.

Hocam güvenli moda aldım şu an tam tarama yapılıyor. Bunu yapanın başlangıçta başlayan bir zararlı/ yazılım olduğu kesin. Başlangıçta başlayan uygulamalarda garip şeyler yok. Sanırım bir zararlı var. Umarım Kaspersky bulur ve temizler onu.
Eğer çözülmesse diye Kaspersky Rescue Disk nasıl Boot edeceğim?
Rufus ile mi yazdıracağım?
Bu sorularımı cevaplarsanız mutlu olurum. İyi günler.

Eğer çözülmesse diye Kaspersky Rescue Disk nasıl Boot edeceğim?
Rufus ile mi yazdıracağım?
Bu sorularımı cevaplarsanız mutlu olurum. İyi günler.
Alttaki rehberi kullanabilirsiniz hocam:

Bilgilendirin lütfen.

Alttaki rehberi kullanabilirsiniz hocam:

Bilgilendirin lütfen.
Dün KVRT kurdum ve normal modda o da donuyor. Güvenli modda sorun yok ama bu artık canımı sıkmaya başladı. Kasperksy kurayım tarama yapmam diye kurdum. Bu sefer tarama yapmasam dahi 13 dk sonra yinede donuyor.
@Murat5038
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Dün KVRT kurdum ve normal modda o da donuyor. Güvenli modda sorun yok ama bu artık canımı sıkmaya başladı. Kasperksy kurayım tarama yapmam diye kurdum. Bu sefer tarama yapmasam dahi 13 dk sonra yinede donuyor.
Bu sadece Kaspersky ürünlerine özel bir durum mu hocam? İsterseniz farklı tavsiyeler yapabiliriz.

Diğer uygulamalarda da yaşıyorsanız, KVRT kullanmadan önce RKill ile zararlıları inaktif hale getirmeyi deneyebilirsiniz. :)

Bu sadece Kaspersky ürünlerine özel bir durum mu hocam? İsterseniz farklı tavsiyeler yapabiliriz.

Diğer uygulamalarda da yaşıyorsanız, KVRT kullanmadan önce RKill ile zararlıları inaktif hale getirmeyi deneyebilirsiniz. :)

Diğer uygulamalarda yaşamıyorum. Rkill'i deneyeceğim.

Hocam sorun devam ediyor. Rkill raporunuda inceledim. Herhangi bir malware işlemi durdurulmamış.

Son düzenleme:
Diğer uygulamalarda yaşamıyorum. RKill'i deneyeceğim.

Hocam sorun devam ediyor. RKill raporunuda inceledim. Herhangi bir Malware işlemi durdurulmamış.
İsterseniz BitDefender, McAfee, Avast/AVG, ESET, Norton, Panda, Avira vb. yazılımları kullanın hocam. Kaspersky Lab ürünlerine özel bir durum söz konusu gibi görünüyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı