Kaspersky, virüs uyarısı veriyor

78nX

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Arkadaşlar selam, bu hafta kuzenim bizde kalacaktı. Bilgisayara oturdu bir kaç tane program kurdu. Ardından benim işim çıkmıştı 30 dakika sonra eve geldim. Bilgisayara oturduğumda bildirimler kısmında virüs uyarısı vardı. Kuzenim daha küçük bir şeyde demek istemiyorum yapma etme diye. Bu virüs hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca format atarsam gider mi? @olyshoweR hocam müsaitseniz bir bakar mısınız? Arkadaşlar Kali Linux falan kurmuş ondan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• eqq.png
    eqq.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleme:
Böyle bir makale buldum Kaspersky sitesinde.

Arkadaşlar selam, bu hafta kuzenim bizde kalacaktı. Bilgisayara oturdu birkaç tane program kurdu. Ardından benim işim çıkmıştı 30 dakika sonra eve geldim. Bilgisayara oturduğumda bildirimler kısmında virüs uyarısı vardı. Kuzenim daha küçük bir şeyde demek istemiyorum yapma etme diye. Bu virüs hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca format atarsam gider mi? @olyshoweR hocam müsaitseniz bir bakar mısınız? Arkadaşlar Kali Linux falan kurmuş ondan olabilir mi?

İstersen silebilirsin. Virüs değil ama tehlikeli olabileceği için öyle demiş.

Hocam video falan izlemiş Kali Linux ile alakalı. Kali Linux'un içerisindeki uygulamalardan olabilir mi? Bazı konularda öyle yazmışlar. ya da başka bir güvenlik yazılımı ile tarama yapmama gerek var mı?

Zaten zararlı olabilecek yazılım diyor. Zararlı olmayadabilir. Virüs belirtileri varsa sil.

Zaten zararlı olabilecek yazılım diyor. Zararlı olmayadabilir. Virüs belirtileri varsa sil.
Hocam peki Malwarebytes ile taratmam mı daha iyi olur? Yoksa format atmak mı? Hocam birde raporlar böyle.
Ekran görüntüsü 2021-08-03 153301.png

Arkadaşlar ilk defa başıma geliyor. Şu anda Kaspersky ile taratıyorum. Başka bir öneriniz var mı?
Şimdi Malwarebytes indirip taratacağım. Format atmama gerek var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı