Kaspersky vs Bitdefender

Hocam ben sildi sanmışım. meğerse dezenfekte ediyormuş. Bir süre sonra Exe'yi yerine geri koydu. :D Benim bildiğim direkt karantinaya alır antivirüs.

COVID-19 falan diye mi dezenfekte ediyor. Ne değişik bir şey :D. Bende kullanmıştım ama bunu ilk defa duyuyorum . Yeni güncelleme herhalde.

Orijinal olan her yazılıma da güvenilmez tabii. Mümkünse bilindik uygulama mağazalarından edinmek gerekiyor. Eğer imkanınız varsa internetten fazla program yüklemeyin. Steam, Microsoft Store vb. yerlerden edinebilirsiniz. Daha güvenli olur.

Dün bir video izledim. Sahte virüsler üzerinde birkaç antivirüsü test ettiler ve sonuç:

Eki Görüntüle 1082572

Ben Kaspersky kullanıyorum ama Bitdefender'a mı geçsem diye düşündüm. Sizce hangisi daha iyi?

O videodaki antivirüler crack adam kendi diyor bu liste sahte.

Yanlış bilgi
Dün bir video izledim. Sahte virüsler üzerinde birkaç antivirüsü test ettiler ve sonuç:

Eki Görüntüle 1082572

Ben Kaspersky kullanıyorum ama BitDefender'a mı geçsem diye düşündüm. Sizce hangisi daha iyi?

Nedense iyi av algılayan antivirüsler PC'yi yavaşlatıyor.

Eğer virüsü Windows Defender ile silebiliyorsanız böyle antivirüsler indirip boşuna PC'yi yormanıza gerek hatta bu konuda bilinçliyseniz Windows Defender'ı bile devre dışı bırakabilirsiniz. (Ama güvenlik duvarını kapatmayın çünkü güvenlik duvarı IP'nizi bilen kişilerin internetten bilgisayarınıza bağlanmayı engellemektedir.)

Güvenlik duvarı antivirüs kadar RAM kullanmıyor. Çok az kullanıyor.

Ama en iyi virüs algılayan antivirüs BitDefender.

En iyi virüs algılama = En düşük performans.

Güvenlik duvarı PC'ye izinsiz bağlananları engellemiyor mu, uyarı aldım bununla ilgili, yanlış mı biliyorum?

Bitdefender'dan bulaştı ne demek? Yükleyince bilgisayarınıza virüs mü yüklendi?
PC'yi Advanced Systemcare gibi yavaşlattı ama iyi virüs algılıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı