Kaspersky'ın bulduğu garip dosya

M4RK

Centipat
Yer
Mersin
Günlerdir kendisini temizlediğim halde System32 de ETC dosyasının içinde böyle bir dosya tekrar çıkıyor. Nedir bu? Zararlı mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (365).png
    Ekran Görüntüsü (365).png
    289,2 KB · Görüntüleme: 171
Bilgisayara herhangi bir hile kurulumu ya da antivirus kapatıp oyunu indirin gibi denilen şeylerden varsa PC de antivirusler onu virus olarak algılar atıyorum smapi bende engelliyor ama sadece bir hile ama yine de dosya konumunu kontrol edip kullandığınız bir şey mi diye bakınız.

Tam taramadan sonra buldu bunları zaten

Tarama yapın hocam, zararlı herhalde
System32'nin içindeki bir zararlı. Drivers klasörünün içinde olması driver olduğu anlamına gelmez.

Anlamadığım bir şekilde Kaspersky'ın uyarısına temizle ve yeniden başlat ile cevap verdiğimde yeniden başlatmadan önce NVIDIA ile ilgili 4-5 tane fatal error tarzı şeyle karşılaştım
En son h1le ve CR4ck ile ilgili şeyler indirmiştim doğru mu algılıyor yanlış mı bilemiyorum

Tam taramadan sonra buldu bunları zaten.

Anlamadığım bir şekilde Kaspersky'ın uyarısına temizle ve yeniden başlat ile cevap verdiğimde yeniden başlatmadan önce NVIDIA ile ilgili 4-5 tane fatal error tarzı şeyle karşılaştım.
En son h1le ve CR4ck ile ilgili şeyler indirmiştim doğru mu algılıyor yanlış mı bilemiyorum.

CR4ck tam olarak neyin.

Merhaba. Öncelikle ilgili dosya Windows internet paylaşımı tarafından kullanılan IP adresi yönlendirme tablosu dosyasıdır. Büyük ihtimalle kullandığınız crack/hile vb. dosyalar tarafından sisteminize bulaşan bir zararlı mevcut. Çözüm ise aşağıdaki şekildedir.

1- Kaspersky ile tam kapsamlı tarama yapın.
2- Kaspersky üzerinden sistem onarma özelliğini kullanın.
3- Malwarebytes yazılımını indirip kurun ve tam kapsamlı tarama yapın.
4- İlgili zararlıların silindiğini göreceksiniz bu adımdan sonra sisteminizi onarın.
4.1- CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.

CR4ck tam olarak neyin.
Modern Warfare 3
Merhaba. Öncelikle ilgili dosya Windows internet paylaşımı tarafından kullanılan IP adresi yönlendirme tablosu dosyasıdır. Büyük ihtimalle kullandığınız crack/hile vb. dosyalar tarafından sisteminize bulaşan bir zararlı mevcut. Çözüm ise aşağıdaki şekildedir.

1- Kaspersky ile tam kapsamlı tarama yapın.
2- Kaspersky üzerinden sistem onarma özelliğini kullanın.
3- Malwarebytes yazılımını indirip kurun ve tam kapsamlı tarama yapın.
4- ilgili zararlıların silindiğini göreceksiniz bu adımdan sonra sisteminizi onarın.
4.1- CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow yazabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.

Deneyeceğim teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı