Kaspersky'ın verdiği uyarı nedir?

eymensari

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün daha az önce PC'mi açtım ve Kaspersky uyarı verdi "sertifika ile ilgili bir şeyler yazıyor". Daha sonra Kaspersky'ın raporlar sayfasına baktığımda sadece son 2 günde yaklaşık 50 tane olay var ve hepsi de "geçersiz sertifikalı SSL bağlantısı tespit edildi" yazıyor. Ve PC'mde internete bağlıyım ama internet yok şu anda telefondan yazıyorum. Aynı Wi-Fi'ya bağlıyım PC'mde de ama internet yok. Bu durumda ne yapmam lazım?

Ayrıca saat gece 3'te ben uyurken olmuş bilgisayarı açık bırakmıştım ben uyurken ben bir şey yapamayacağıma göre virüs gibi bir şey olduğunu düşünüyorum.

Görüntüleri PC'de internet olsa buraya koyardım ama telefonun da kamerası sıkıtılı o yüzden koyamıyorum. Olurda bilgisayarda internet düzelirse görüntüleri de paylaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSL(secure socket layer) türkçesi güvenli soket katmanı 443 portu üzerinden çalışır ve genelde bankacılık gibi hassas verilerin barındıran web sitelerinde kullanılır geçersiz SSL sertifikası olan web siteler genelde phishing yani oltalama saldırısı için hazırlanan web siteleridir veya süresi geçtiyse o yüzden uyarıyordur! SSL sertifikası olmayan web sitelerine girmeyin!

Google'ın URL'si. Geçen de konusu açıldı. Sorun yok.

Uyarı almanızın sebebi Google'ın unuttuğu eski bir şey olması. Bu yüzden de sertifikası eski.

Bir sürü var böyle ve ben bu sitelere girmediğim halde nasıl uyarı veriyor. Hem de gecenin 3'ünde raporlamış ben uyurken.

Ben Chrome kullanıyorum ama raporlarda hem Chrome hem de msedge yazıyor ama ben Edge hiç kullanmadım bile.
İkisi de kapalı da olsa arka planda açık olan Chromium tabanlı tarayıcı. Arka planda açık olma sebepleri tıkladığında hızlıca açılsın diye.

Dediğim gibi reklam servisiyle alakalı bir zımbırtı. Sorun yok.

Geri
Yukarı