Kaspersky'ye Geçerken Yapılması Gerekenler

Sorunsuz bir şekilde kurdum ama internet tarayıcısında bile yavaşlık görüyorum. Ne yapmalıyım?
Önceki güvenlik yazılımını nasıl kaldırdınız? Kendi kaldırma aracını uygulamadıysanız Kaspersky'i önce kaldırın, daha sonra önceki güvenlik yazılımının kaldırma aracını uygulayıp tekrar kurmayı deneyin. Tarayıcıda yavaşlık derken kasma mı yoksa internette yavaşlık mı söz konusu?

Önceki güvenlik yazılımını nasıl kaldırdınız? Kendi kaldırma aracını uygulamadıysanız Kaspersky'i önce kaldırın, daha sonra önceki güvenlik yazılımının kaldırma aracını uygulayıp tekrar kurmayı deneyin. Tarayıcıda yavaşlık derken kasma mı yoksa internette yavaşlık mı söz konusu?
Avast'ın kaldırma aracını indirerek talimatlarına uyarak güvenli modda kaldırdım. Normal kasma mevcut. Kendi uygulaması bile kasıyor. Steam'ı açarken de kasma yaşıyorum.
Buradaki talimatları izledim:

Ek olarak belirli aralıklarla fan sesi de geliyor. Bilgisayar normalde sessiz çalışırdı.

Son düzenleme:
Sistem zorlanıyorsa kullanmak zorunda değilsiniz hocam. Normalde kasmaz, hafif bir yazılımdır fakat sizde kasmış demek ki.

Bitdefender gibi bir alternatife yönelebilirsiniz eğer isterseniz.
Yazılımı beğendim ama kasmaması için yapabileceğim bir şey var mı?
Şu mesajdakileri yapmam sorun çıkartır ya da sistemi riske atar mı?
Ya da Kaspersky Security Cloud kullanmak sorunu çözebilir mi? Başka antivirüs kullanmak istemiyorum.

Düzenleme: Kaspersky kendi kendine arka plan taraması yapıyormuş. Sorun muhtemelen ondan. Bitince bildireceğim.
Düzenleme 2: Sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı