Katiplik nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mahkeme katip nöbeti 17:30 - 19:00 arası. Bulunduğun adliyeye göre ayda 1 - 3 ayda 1 - 6 ayda 1 - senede 1 geliyor.
Adli tatilde duruşma olmuyor. Tatil yapmıyoruz geliyoruz ama duruşma olmadığı için rahat geçiyor. Yeni memurların bir yılda 20 gün tatil hakkı var.
Nöbet günü normal mesaini durup + 17.30 da nöbet mi başlıyor yoksa 17.30dan 19.00 a kadar durup çıkıyor musun?

5 yıldır icra katibiyim asla tavsiye etmiyorum.
İcra katibi olan tanıdığım zabıttan daha rahat diyor ve öneriyor. Siz niye tavsiye etmiyorsunuz?

Nöbet günü normal mesaini durup + 17.30 da nöbet mi başlıyor yoksa 17.30dan 19.00 a kadar durup çıkıyor musun?

İcra katibi olan tanıdığım zabıttan daha rahat diyor ve öneriyor. Siz niye tavsiye etmiyorsunuz?
Nöbet günleri 08:30 - 19:30 mahkeme katipleri. 08:30 'dan öbür gün 08:30'a kadar savcılık katipleri.
İcra ve Cezaevini bilemiyorum.

Nöbet günleri 08:30 - 19:30 mahkeme katipleri. 08:30 'dan öbür gün 08:30'a kadar savcılık katipleri.
İcra ve Cezaevini bilemiyorum.
Çokmuş ya ama ayda 1 bile olsa çok değil en azından. Ama adli tatilde tatil yapıyoruz demişlerdi yalanmış demekki.

Çokmuş ya ama ayda 1 bile olsa çok değil en azından. Ama adli tatilde tatil yapıyoruz demişlerdi yalanmış demekki.
Tatil gibi ama işyerinde tatil. Duruşma yok. Gelen giden yok. Dosya işlemlerini tamamlıyorsunuz.

Adli tatilde duruşma olmadığı için sana da iş kitlerler ucundan azıcık :)
Neyse yavaş yavaş bişeyler yaparım artık. Birde duruşmaya direkt yazmaya başlıyor muyum yoksa yanımda yazan katip oluyor ben deneme sürecinden mi geçiyorum? Biri direkt yazdırmazlar alıştırırlar demişti.

Adli tatilde duruşma olmadığı için sana da iş kitlerler ucundan azıcık :)
Birde bu sene alım olmayacak diyorlar ama ben bir kaç sitede alım yayımlanması bekleniyor diye gördüm. 2024 kpss sınavından sonra alım olacak diyenler var. Siz hiç duyum aldınız mı bu sene alım olur mu? Ben büyük bir hevesle bekliyorum bence olacak önümüzdeki günlerde.

Son düzenleme:
Nöbet günü normal mesaini durup + 17.30 da nöbet mi başlıyor yoksa 17.30'dan 19.00'a kadar durup çıkıyor musun?

Küçük bir ilçedeyse rahattır başka türlü imkansız.

Neyse yavaş yavaş bişeyler yaparım artık. Birde duruşmaya direkt yazmaya başlıyor muyum yoksa yanımda yazan katip oluyor ben deneme sürecinden mi geçiyorum? Biri direkt yazdırmazlar alıştırırlar demişti.

Birde bu sene alım olmayacak diyorlar ama ben bir kaç sitede alım yayımlanması bekleniyor diye gördüm. 2024 kpss sınavından sonra alım olacak diyenler var. Siz hiç duyum aldınız mı bu sene alım olur mu? Ben büyük bir hevesle bekliyorum bence olacak önümüzdeki günlerde.
İlk önce tecrübeli birinin yanına oturup işi kaparsın sonra duruşmalara akarsın.
Bu sene alım olup olmayacağı konusudna bilgi gelmedi ama biliyorsun ki ülkemiz kısıtlamaya gitti her yönden...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı