Katlanır bisiklet alınır mı?

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 715

Frik

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Bu sene okula giderken metroya kadar sürmek, metroda taşımak, metrodan okula gitmek ve kampüs(İTÜ) içinde sürmek amacıyla katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Okula otobüsle gidince metrodan 15-20 dk kısa oluyor katlanır+metro yaparsam süre eşitleniyor ve üstüne kampüste sürebiliyorum. Kampüste yürümesi de 15 dk civarı alıyor. Aynı zamanda otobüsteki kalabalığı ve diğer sorunları çekmemiş oluyorum.

Bunun için katlanır bisiklet alınır mı? M3-M7- M.2'ye sokarken sorun yaşar mıyım? Ne kadar süre götürür? Bisikletle aram iyidir pedal çevirebilirim. Elektrikli almaya değer mi yoksa normalini almak daha mı mantıklı? Orta segmentten üzmeyecek birkaç model(mümkünse denediğiniz) önerebilir misiniz?

Merhaba. Bu sene okula giderken metroya kadar sürmek, metroda taşımak, metrodan okula gitmek ve kampüs(İTÜ) içinde sürmek amacıyla katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Okula otobüsle gidince metrodan 15-20 dk kısa oluyor katlanır+metro yaparsam süre eşitleniyor ve üstüne kampüste sürebiliyorum. Kampüste yürümesi de 15 dk civarı alıyor. Aynı zamanda otobüsteki kalabalığı ve diğer sorunları çekmemiş oluyorum.

Bunun için katlanır bisiklet alınır mı? M3-M7- M.2'ye sokarken sorun yaşar mıyım? Ne kadar süre götürür? Bisikletle aram iyidir pedal çevirebilirim. Elektrikli almaya değer mi yoksa normalini almak daha mı mantıklı? Orta segmentten üzmeyecek birkaç model(mümkünse denediğiniz) önerebilir misiniz?

şöyle bir şey önerebilirim v fren ama

şöyle bir şey önerebilirim v fren ama
Kesinlikle alınır. V fren olması çok iyi; uygun fiyatlı ve sorunsuzdur. Şimdi bir disk modası var ama piyasadaki neredeyse bütün frenler çöp ve pahalı, V fren gayet yeterli. Eğer çok istenirse Magura'nın hidrolik V frenleri takılır. Çoğu tur bisikletçisi de dünyanın her yerinde tamir edecek adam bulmanın kolaylığından böyle bir yol izliyor.

Hocam bence elektrikli scooter daha mantıklı hem daha ucuz hem daha taşınabilir.

Hocam bence elektrikli scooter daha mantıklı hem daha ucuz hem daha taşınabilir.
Yalnız elektirik olmadan hiçbir işe yaramaz. Şarj edemediğin veya şarjının bittiği durumda dımdızlak kalırsın. Arkadaş kampüs içinde vs. kullanmayı da düşünüyor. Bisiklet daha mantıklı.

Kesinlikle alınır. V fren olması çok iyi; uygun fiyatlı ve sorunsuzdur. Şimdi bir disk modası var ama piyasadaki neredeyse bütün frenler çöp ve pahalı, v fren gayet yeterli. Eğer çok istenirse Magura'nın hidrolik v frenleri takılır. Çoğu tur bisikletçisi de dünyanın her yerinde tamir edecek adam bulmanın kolaylığından böyle bir yol izliyor.

Hocam disk kat kat güçlüdür v frenden v fren en ucuzudur hidrolik diskler çok güçlüdür hope ve SRAM markasının 4 piston hidrolik disk frenleri mesela araba freni kadar güçlüdür ama bu bisikletten bile paha olabilirler o frenler bilmiyorum fiyatlarını fakat v fren katlanır bisiklet için yeterlidir.

Dediğiniz kullanım için herhalde en mantıklı şey olur katlanır bisiklet sizin için.

Ha şöyle bir durum var bu ürünler ağır ürünler öyle hafif değil bu sebepten bayır gibi yerlerde sürmesi de zorlaşıyor. Alacaksanız 3 vites aynakola sahip bir katlanır bisiklet almanızı öneririm.

Gördüğüm kadarı ile Carraro Flex'i modelleri rağbet gören modeller hani bisiklet forumlarında bütçenizi belirtip öneri almanızı tavsiye ederiz şayet bizden çok daha bilgili ve deneyimli kişiler tarafından öneri almak her zaman daha iyidir.

Dediğiniz kullanım için herhalde en mantıklı şey olur katlanır bisiklet sizin için.

Ha şöyle bir durum var bu ürünler ağır ürünler öyle hafif değil bu sebepten bayır gibi yerlerde sürmesi de zorlaşıyor. Alacaksanız 3 vites aynakola sahip bir katlanır bisiklet almanızı öneririm.

Gördüğüm kadarı ile Carraro Flex'i modelleri rağbet gören modeller hani bisiklet forumlarında bütçenizi belirtip öneri almanızı tavsiye ederiz şayet bizden çok daha bilgili ve deneyimli kişiler tarafından öneri almak her zaman daha iyidir.
Hocam daha çok 8-15k arasında bir model arıyorum. Fakat kesinlikle fiyatına değen bir ürün varsa bütçeyi aşabilirim.

Bwin T500’ün yorumlarına lastikler patlıyor ve amortisör olmadığından her taşı hissediyorsunuz tarzı yorumlar gelmiş. Bu iki konuda daha iyi modeller nelerdir?

Hocam daha çok 8-15k arasında bir model arıyorum. Fakat kesinlikle fiyatına değen bir ürün varsa bütçeyi aşabilirim.

Bwin T500'ün yorumlarına lastikler patlıyor ve amortisör olmadığından her taşı hissediyorsunuz tarzı yorumlar gelmiş. Bu iki konuda daha iyi modeller nelerdir?

Bütçeniz doğrultusunda bunu öneririm Shimano tourney aktarıcısı var öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı