Kavisli monitör vs düz monitör

Trerdem

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
2023 Bekleyin göreceksiniz(!)
Arkadaşlar ben CS:GO ve hikaye oyunları oynuyorum ve yeni bir monitör alacağım. Sizce kavisli bir monitör mü alayım yoksa düz mü? Bu arada ikisinin de fiyatları arasında sadece 100 lira var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düz al. Eğer ortalama fiyat bir kavisli alırsan ölü pikseller çıkma ihtimali yüksek. Düz her zaman daha garanti ve daha hoştur. Kavisli akımını anlamadım gitti ;p

Sistem almadan önce kavisli monitör düşünüyordum, almak nasip olmadı. Düz monitör aldım ve iyi ki kavisli almamışım diyorum. Düz öneririm yani.

Bu arada aklınızdaki modeller nedir?

İki monitörü de 6 aydan uzun süre kullandım fakat aralarında bir fark hissetmedim. Kavisli monitörden 2 ya da 3 adet almayacaksanız bir anlamı yok.

Kavisli kullandım bir sene hiçbir etkisini görmedim ve olayını anlayamadım. Üstteki arkadaşın dediği gibi 3 tane yan yana koyulunca hoş gözükebilir.
Bir daha alacak olursam düz tercih edeceğim.

27 inç ve üzeri ise kavisli öneririm. Düze göre daha iyi deneyim sunuyor. Monitör karşısına oturularak kullanıldığı için kavisli ekran amacına uygun kullanılabiliyor. Ama TV'de kavis gereksiz oluyor.
Medimarkt'ta genelde her ürün denenebiliyor gidip deneyerek alabilirsin. Ben 2 türde kullandığım için büyük ekranda net olarak kavis tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı