Kavisli monitör vs düz monitör

27 Inc 1800 R kavisli monitör kullanıyorum kavis öyle aman aman bir derinlik değil 27 Inc'de iç derinlik 2 cm çok kolay alışılıyor ve zengin işi gösteriyor görenler ooo Curved monitör yapmışsın diyorlar 😀 kavisliden sonra düz monitörebakınca sanki ekran dışarıda gibi geliyor bir muddet.

Kavisli ekranın avantajını görmediğim ve saçma bulduğum için düz. Ayrıca CS:GO oynarken kavislide sağdan sola bakana kadar ölüyorum.
Teorik olarak tam tersi olması gerekiyor. Kavisiyle beraber düzlemsel mesafe düşeceği için monitörün bir ucundan diğer ucuna daha az mesafe kat etmeniz gerekiyor.

27 Inc 1800 R kavisli monitör kullanıyorum kavis öyle aman aman bir derinlik değil 27 Inc'de iç derinlik 2 cm çok kolay alışılıyor ve zengin işi gösteriyor görenler ooo Curved monitör yapmışsın diyorlar 😀 kavisliden sonra düz monitörebakınca sanki ekran dışarıda gibi geliyor bir muddet.

Ben de aynı şekilde bir monitör kullanıyorum. Acaba 1500R kavis değerinde olsa nasıl olurdu diye merak ediyorum.

Almadan önce acaba alışabilir miyim diye düşünürken ilk günden alışınca bu demek oluyor ki aman aman bir fark yaratmıyor benim açımdan. Monitörde önceliğim değil ama olmuşken alınabilir diyorum.

Screenshot_15.png

Arkadaşlar bu zamana kadar hep laptop kullandım ve daha önce hiç masaüstü bilgisayarları deneyimlemedim. Biliyorsunuz virüs çıktı falan falan... Sizce hangisine alışılması daha kolay?

Arkadaşlar bu zamana kadar hep laptop kullandım ve daha önce hiç masaüstü bilgisayarları deneyimlemedim. Biliyorsunuz virüs çıktı falan falan... Sizce hangisine alışılması daha kolay?
Senin ne beklediğine bağlı olarak değişir. Kavisli monitörün çok aman aman bir artısı yok. Bence 24" 27" gibi monitörlerde sadece görsellikten ibaret. Kavisli monitör kullanan biri olarak bunu diyorum. Kavisli monitörün asıl artıları ultrawide monitörlerde çıkar gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı