Kawai KDP-120 vs Korg C1 Air vs LP-380U vs Casio AP-470 vs Yamaha YDP-145

DuriEun

Femtopat
Daha fazla  
Siz olsanız ne alırdınız?

Farklı modelde söyleyebilirsiniz ama konu başlığına da ayrıca cevap verirseniz sevinirim. Şu an en çok KDP-120'e yakınım. Yamaha'yı test edemedim ancak sesi duyduğum kadarıyla bana fazla yumuşak geldi. Korg'u ise bir dükkan sahibi önerdi, tamamen Japonlar tarafından üretiliyor ancak hala tam emin değilim. Casio AP-470 görünümü bence çok şık ancak sesi tizlerde biraz cızırtılı gibi geldi. Bütçem maksimum 45000₺'dir. Alabilsem kesinlikle Kawai CN29 ya da CN39 alırdım ancak çok pahalı kendileri. İkinci el sıkıntılı olabileceği için pas geçtim. Bu arada Kawai'de olan notaya basıp bıraktığımızda çıkan o tıkırtı sesi bu modellerde var mıdır?

5 ay önce Roland FP30-X aldım. Neredeyse sıfıra yakın temizlikte, stand dahil ve elden teslim alma imkanım olduğu için daha uygun fiyattan 2. el tercih ettim.

Bunu almadan önce KDP-120'yi çok düşündüm ancak FP-30X çok daha doğru bir seçim oldu benim için.
Tuş aksiyonu olarak PHA-4 action'a sahip olduğu için diğer tüm dijital piyanolara göre biraz daha ağır hissiyatı var. Ancak akustik piyanoya daha yakın hissettiriyor.

Ayrıca benim için en can alıcı özelliği USB üzerinden hem midi hem de ses transferi yapabiliyor olması. Bu sayede bilgisayara bağlayıp istediğim vst pianolar (Pianoteq, Grandeur , Noire vs.) ile piyanonun dahili hoparlörü üzerinden ses alarak çalabiliyorum ve direkt olarak kayıpsız bilgisayarda kayıt alabiliyorum. Bilgisayarda ki bu piyanolar ile çaldıktan sonra piyanonun dahili seslerini kullanmak bile istemiyorum. Ki Roland dahili sesleri çok iyi olsa bile.

KDP-120'de USB üzerinden ses aktarımı yok.

Sormak istediğiniz merak ettiğiniz başka şeyler varsa yardımcı olabilirim.

Bu arada Kawai'de olan notaya basıp bıraktığımızda çıkan o tıkırtı sesi
Tuşlardan gelen sesler (özellikle siyah tuşlarda) hepsinde var.

Siz olsanız ne alırdınız?

Farklı modelde söyleyebilirsiniz ama konu başlığına da ayrıca cevap verirseniz sevinirim. Şu an en çok KDP-120'e yakınım. Yamaha'yı test edemedim ancak sesi duyduğum kadarıyla bana fazla yumuşak geldi. Korg'u ise bir dükkan sahibi önerdi, tamamen Japonlar tarafından üretiliyor ancak hala tam emin değilim. Casio AP-470 görünümü bence çok şık ancak sesi tizlerde biraz cızırtılı gibi geldi. Bütçem maksimum 45000₺'dir. Alabilsem kesinlikle Kawai CN29 ya da CN39 alırdım ancak çok pahalı kendileri. İkinci el sıkıntılı olabileceği için pas geçtim. Bu arada Kawai'de olan notaya basıp bıraktığımızda çıkan o tıkırtı sesi bu modellerde var mıdır?
Ydp165

Geri
Yukarı