Kaybolan veriler geri nasıl getirilir?

Mechanicboy0

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var. İçinde çok önemli fotoğrafların bulunan harddiskim bir arkadaşim tarafından komut satiriyla silinmiştir. Bilgisayara format atilacakti zaten açılırken mavi ekran veriyorudu. Şimdi format attıktan sonra benim o dosyalari getirmem gerek ve bu cidden çok önemli ama indirdiğim format dosyası 32 Bit'lik Windows 7 dosyayı. Eski kullandığım sürüm 64 Bit idi. Bu bir sıkıntı yaratır mı? Ve silinen fotoğrafları nasıl geri getireceğim? Yardım ederseniz çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Şimdiden çok teşekkürler.

Sayın forum sakinleri bu konuyu daha önce açmıştım ama maalesef aradığım cevabı tam olarak alamadım. Tamamen formatlı bir laptop var elimde şu an. Ve format atarken dikkat etmem gereken yerler var mı? Mesela kurtarmam gereken veriler D diskinde format atarken tekrar C ve D diski olarak ayırmalı mıyım? Ve asıl soru formatlı diskten veri kurtarabilir miyim? Bu arada veri kurtarırken bir işletim sistemi kurduktan sonra tekrar kendi laptopumu kullanacağım. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Aradığınız cevabı gayet tabi almaışsınız ama bütün konunuzu okumama rağmen saçmaldığınızı düşünmekten ileri gidemiyorum.

Beyefendi olay basit. Madde madde yazacağım size şimdi:
  • Hızlı formatla silinen diskten veri kurtarılabilir.
  • Yavaş formatla silinen diskten veri kurtarılamaz.
  • Format atılan diske Windows kurarsanız o verilere bir daha erişemezsiniz. O yüzden Windows'u başka diske kuracaksınız.
  • Windows kurduğunuz diske daha sonra bir veri kurtarma yazılımı kuracaksınız. Mesela Restorer Ultimate ya da Easus gibi.
  • Sonra da tarama yapıp verileri seçip kurtarabileckesiniz.
Video reherini bile yapmamıza rağemn konuyu neden bu kadar uzattığınızı anlamış değilim. takıldığınız yerde soru sormaktan çekinmeyin.

EaseUS rehberi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Restorer Ultimate Rehberi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer sorunuza cevap alamadıysanız alakasız cevapları en iyi cevap diye de seçmeyin. Yeni konu açmak yerine de sağ alttaki öne çıkar butonunu kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı