Kayıp Kargo Sorunu

canererten96

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
3 ay önce bir market zincirinden PS4 aldım ve 11 Temmuz'da cihazımı bu mağaza zinciri aracılığıyla servise gönderdim. Bugün market zincirinin yetkili bölümünü aradım, teknik servisi arayıp bana döneceklerini söylediler ve 10 dakika sonra market zincirinin çalışanı arayıp teknik servisin ürünü 2 gün önce kargoya verdiği ancak ellerine ulaşmadığını belirtti. Ben de nasıl olur diye sorduğumda pazartesi veya salı günü elimize ulaşır dedi. Çok fazla tepki göstermedik çünkü kargo dünkü yağmurdan dolayı çalışmaları aksamış olabilir ancak teknik servisin de bulunduğu yer İstoç.
Şimdi ürünüm kayboldu ise yasal haklarım nelerdir ne yapmam gerekir? Hangi kargo ile gönderildiğini öğrenmedim ancak kargoyu veya teknik servisi kendim arayıp işi karman çorman etmek istemiyorum, sizce bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Karman çorman etmelik bir durum olduğunu sanmıyorum. Dilediğiniz gibi sorgulama soruşturma yapabilirsiniz. Diyebilecekleri en kötü şey: "Direkt olarak müşterilerle irtibat kurmuyoruz, teknik servisiniz üzerinden temasa geçin." olabilir. Kargo firmasını öğrenin, iyice kurcalayın bir problem olmaz.

İşi karman çorman etmezsin, nerenin numarası varsa ara. Ben bilgisayar parçalarımı Hepsiburada'dan verdim. Kasam büyük olduğu için Horoz Nakliyat ile gönderdiler. Bütün parçalar 1 haftadan biraz uzun sürdü gelmesi ama geldi, kasa yok. Günde 4 kere falan hem Hepsiburada'yı hem Horoz'u aradım. En son 2. hafta Horoz bana dedi ki "Adreste bulunamamış alıcı, geri dönmüş. Yarın da satıcıya gönderilecek." Kafayı yemiştim, her gün aramama rağmen birden nasıl olur falan diye çıkıştım. Ona rağmen 3 gün sonra falan geldi elime. Demek istediğim bunlara karşı cazgır olacaksın. İyi olursan takmıyorlar kimseyi.

Şuan elimden bir şey gelmiyor malesef kargolar da haftasonu çalışmıyor ne yazık ki ama firmaya özel belki teslimat yapabilirler, pazartesi günü tekrar aracayacağım eğer bana karşı mağaza burun kırın eder, bıyık altından konuşurlarsa hukuki olarak yaptırmak zorunda kalacağım, çünkü biliyorum ki teknik servis topu kargo şirketine, kargo işe teknik servise atacak, umarım çok fazla büyümeden elime ulaşır tek bunu temenni ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı