Faturası olmayan kayıp kargo

abysstract

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 21.06.2023 tarihinde ikinci el RAM aldım, arkadaşımı yollamıştım farklı bir şehir olduğu için ve parasını para transferi olarak gerçekleştirdim. 22.06.2023 tarihinde arkadaşım kargoyu Ankara Necatibey şubesine teslim etti bir gün sonra ise Ankara aktarmaya indirildi. Birkaç gün orada bekledi, bayram olması dolayısıyla işler aksamıştır diye düşünmüştüm ama kargoyu kaybetmişler, yaklaşık bir hafta önce kargoyu kesin kaybettiklerini kabullenip sisteme de giriş yapmışlar. Şimdi sormak istediğim, kargonun faturasının olmaması dolayısıyla herhangi bir sorun çıkar mı? Satın alıma dair konuşmalar ve gönderi zamanına ait konuşmalar mevcut, aynı zamanda şubede de kamera kaydı vardır, tüm bunlara rağmen tazminde sorun çıkar mı ve bu konuda tecrübeli veya bilgili birisi yardım edebilir mi izleyeceğim yol için?

Kargonun ticari olduğunu belirtmene gerek var mı? Arkadaşın sana bilgisayarın için parça göndermiş, değerli bir parçaydı ve kaybetmişler. Dava açmana engel bir durum yok, illa ticari işlem yaptığınızı söylemenize gerek yok gibi.

Kargonun ticari olduğunu belirtmene gerek var mı? Arkadaşın sana bilgisayarın için parça göndermiş, değerli bir parçaydı ve kaybetmişler. Dava açmana engel bir durum yok, illa ticari işlem yaptığınızı söylemenize gerek yok gibi.
Bilmiyorum ben de maalesef, illa fatura diyip duruyorlar tazmin istediğimde. Onun dışında dava açmıştım zaten ama tüketici hakem heyeti yerine il hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum, sadece danışmak istedim bir yol gösterecek ya da sorunu daha önce yaşamış biri varsa diye.

Geri
Yukarı