Kayıpsız (Hi-Fi) müzik dinlemek için başlangıç seviyesi kulak üstü kablolu kulaklık önerisi

Bütçen aşağı yukarı ne kadar, dac/amp için ne kadar bütçe ayırdın.

Hayrandım ilk çıktıkları zamanlarda fakat Hi-Fi için uygun değil. Planar sürücüler, dinamik armatürler, elektrostatikler derken bir sürü farklı seçenek var Hi-Fi ürünler arasında. Fiyatları da epey uçuk.

HE400se planara girmek için iyi. 1.5 yıldır kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Hayrandım ilk çıktıkları zamanlarda fakat Hi-Fi için uygun değil. Planar sürücüler, dinamik armatürler, elektrostatikler derken bir sürü farklı seçenek var Hi-Fi ürünler arasında. Fiyatları da epey uçuk.

Planar ve elektrostatik sürücüler abartıldığı kadar yok emin olabilirsin, en temizi dinamik ve ba sürücüler ama ba sürücüler tek başına kullanıldığında güzel performans veremiyor. 🥹

Apple EarPods birkaç kez kullandım 3.5 ve ligthning versiyonunu, ileride Type-C modelini denemeyi de planlıyorum. Kulaklığın tiz performansı güzeldi ucuz chi fi ürünler gibi tize abanmiyorlar ses kalitesi için :) bass konusunda çok beklentideyseniz üzer ama silikonsuz olmasına rağmen hoş bir bass vardı. Ürün kolayca cebe atıp kullanabilirsiniz mesela ama biraz kronik sorunları vardır yeni üretimlerde hallettiler mi bilmiyorum 🤷‍♂️

Son düzenleme:
Müzikleri hangi kaynaktan/servisten dinleyeceksiniz?
Apple Music

Hi-Fi kulaklık ile bitmiyor ki iş. Bunun daha DAC'ı veya Amfi'si falan da var... Anakartın jackı tamamen besleyemez Hi-Fi kulaklığı.
Aslında amacım mobilde kayıplı sesten uzak en azından CD kalitesinde dinlemek. Basit beklentilerim var. Sanırsam bunun için DAC gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı