Kayseri merkezli 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Aslında bu küçük depremler çok büyük depremin ayak sesleridir. İstanbul'u boşaltın diyor herkes. En iyisi Ankara şehir merkezi.

Ben de tam tersi şeyler okudum son zamanlarda. Nispeten küçük depremler faydaki enerjinin boşalmasına yarıyor bu sayede daha büyük depremlerin olmasını engelliyor diye. Hangisi doğru bilemiyorum bu konuda uzman değilim.

Bütün bu depremlerin çok sık olacağı ,ulus ulusa savaş açacak ve çok çoook karanlık günlerin geleceği öyleki insan neslinin tükenme noktasına geleceği kutsal kitaplarda yazmaktadı.demek ki o günleri yaşıyoruz artık.
Okuduğunuz kitabın ismini söyler misiniz? İlgimi çekti.

Geçmiş olsun depremden etkilenenlere.

Bütün bu depremlerin çok sık olacağı, ulus ulusa savaş açacak ve çok çok karanlık günlerin geleceği öyleki insan neslinin tükenme noktasına geleceği kutsal kitaplarda yazmaktadı. Demek ki o günleri yaşıyoruz artık.

Yer yarılacak, yarıktan 1500 beyaz kanatlı atlı melek çıkacak. Dünya üzerinde uçacak ve aralarından en imanlı olanları alıp gökyüzüne ulaştıracak. Evet orta dünya ile ilgili kitabımın girişini buldum sayende sağ ol.

Okuduğunuz kitabın ismini söyler misiniz? İlgimi çekti.

Geçmiş olsun depremden etkilenenlere.
Hobbit beş ordunun savaşı.

Ben de tam tersi şeyler okudum son zamanlarda. Nispeten küçük depremler faydaki enerjinin boşalmasına yarıyor bu sayede daha büyük depremlerin olmasını engelliyor diye. Hangisi doğru bilemiyorum bu konuda uzman değilim.

Sizin dediğiniz depremin kayarak İstanbul'a gitmesinden daha mantıklı 😀

Ona bakarsan Ankara daha tehlikeli Kayseri'den.
Konya'da bayağı güvenilir sanılıyor fakat ciddi anlamda riskli yerleri var:

Yeni konular

Geri
Yukarı