Kayseri'de En Düşük Ping alınan ISS

Emre007038

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kayseri'nin melikgazi ilçesi alpaslan mahallesinde bulunduğum binada TT gerçek fiber altyapı mevcut. Evime kadar fiber geliyor. 100 Mbps'lik pakette Millenicom, TurkNet ve Comnet olmak üzere 3 farklı ISS denedim. Bu ISS'lerin bana verdiği değerleri aşağıya ekleme yapacağım. Aklımdaki soru Türk Telekom'un kendisi üzerinden daha düşük ping alabilir miyim? Bulunduğum konumda bunu tecrübe eden arkadaşlardan yardıma ihtiyacım var.
Oynadığım oyun Fortnite. Sunucular Avrupa Frankfurt tarafında.
Tracert yapmak için: Tracert qosping-aws-eu-west-3.ol.epicgames.com
Ek olarak Milleni, Comnet, TurkNet tracert değerlerini ekliyorum.

Dosya Ekleri

• karşıEkran Alıntısı.PNG
    karşıEkran Alıntısı.PNG
    531,3 KB · Görüntüleme: 276
  • Milleni trc.PNG
    Milleni trc.PNG
    34,4 KB · Görüntüleme: 229
  • Comnet trc.PNG
    Comnet trc.PNG
    36,2 KB · Görüntüleme: 187
  • Türknet trc.PNG
    Türknet trc.PNG
    37,4 KB · Görüntüleme: 224
Netspeed tracert değerlerini merak ettim. Türkiye sunucuları için Millenicom iyi duruyor.
Bende merak ediyorum hocam. Netspeed Türk Telekom arada fark olmayacak. Gerekirse bunlardan birine abone olacağım artık. Netspeed kullanan birisi eğer benimle iletişime geçerse onunda testini bir şekilde yapma şansım var özel bir yöntemle :)

Sanki yine en iyi değerleri Millenicom verecekmiş gibi duruyor. Türk Telekom'un yurt dışı çıkışlarının pek iyi olmadığı söyleniyor ama denemek lazım özellikle Kayseri'de

Sanki yine en iyi değerleri Millenicom verecekmiş gibi duruyor. Türk Telekom'un yurt dışı çıkışlarının pek iyi olmadığı söyleniyor. Ama denemek lazım özellikle Kayseri'de.

Millenicom yurt dışı çıkışlarında süper online sunucuları üzerinden kullanıyor. Bana kazanan TT Netspeed olacak gibi geldi. TurkNet, Comnet güya o kadar peering noktaları hizmet geliştirme projeleri olduğu halde beni açıkçası şaşırttı. Bizzat Mert Kuşkapana sordum. Eğer İstanbul'da yaşamıyorsam ,Comnet önermedi.

NetSpeed kullanıyorum.
VDSL 70 mbps
wifi bağlantısı (2.4ghz)
bağlı cihaz sayısı: 8
yaşadığım şehir Osmaniye
Kayseri-Osmaniye mesafesini de ortaya katacak olursak (400 km ye yakın) ve yaşadığım şehirde POP noktası olmadığınıda ortaya atarsak sonuçlar gayet güzel duruyor özellikle steam pingim baya iyi gözüküyor sizin yaptığınız diğer testlere bakarak. Daha kesin sonuç için size yakın birisi test yapsa daha iyi olur veya denemekte fayda var taahhut derdi bulunmuyor zaten.
Sizde fiber olduğundan, sunuculara yakınlığınızdan ve pop noktası olduğundan benim aldığım değerleri tokatlayıp geçersiniz.

Not: NetSpeed'e Türk telekomdan geçmiştim geçtikten sonra pingimde düşme oldu. Memnunum.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    63,5 KB · Görüntüleme: 239
Son düzenleme:
NetSpeed kullanıyorum.
VDSL 70 mbps
wifi bağlantısı (2.4ghz)
yaşadığım şehir Osmaniye
Kayseri-Osmaniye mesafesini de ortaya katacak olursak (400 km ye yakın) ve yaşadığım şehirde POP noktası olmadığınıda ortaya atarsak sonuçlar gayet güzel duruyor özellikle steam pingim baya iyi gözüküyor sizin yaptığınız diğer testlere bakarak. Daha kesin sonuç için size yakın birisi test yapsa daha iyi olur veya denemekte fayda var taahhut derdi bulunmuyor zaten.
Sizde fiber olduğundan, sunuculara yakınlığınızdan ve pop noktası olduğundan benim aldığım değerleri tokatlayıp geçersiniz.

Not: NetSpeed'e Türk telekomdan geçmiştim geçtikten sonra pingimde düşme oldu. Memnunum.
Hocam sizinle iletişime geçebileceğim bir sosyal medya hesabınız var mı özelden soracağım şeyler var da.

NetSpeed kullanıyorum.
VDSL 70 mbps
wifi bağlantısı (2.4ghz)
yaşadığım şehir Osmaniye

52.58.81.34
3.120.0.0
Ben Adana'dayım. Bu adreslere tracert yapıp paylaşırsanız memnun olurum. Sanırım arada 4-5 ms fark olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı