Kazalı Renault Clio 1.5 dCi alınır mı?

FiratGorduk

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim gibi araç piyasa değerinin biraz aşağısında satılıyor yaklaşık 270k fiyatta anlaştık kapora yolladım 2009 model ağır hasar kaydı yok. Alacağım adam yuruyeni sorunsuz sıkıntısız dedi ama geçmişinde 10 adet küçüklü büyüklü kazalar mevcut birinde tutar 12-13 bin civari zaten sanırım kayda deger muhim olan tek kaza da o ama senesi eski o yüzden gözümü korkutuyor. Araç komple boyalı tavan işlemli iç direklerde işlem mevcut ve birkaç sök tak mevcut. Sizce bu araba alınır mı? Alsam elimde kalır mı yani kimsenin günahına girmeden satabilir miyim? İlk arabam olacak yani modeli falanda seviyorum kozmetik olarak iyi durumda araba airbagler açılmamış hiç, fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paramızın günden güne degersizlestigini göz önüne alırsak 13.000tl çok fazla iç direklerde işlem olan aracı yerinde olsam almazdım.o sök tak parçalarda %90 çıkma parçadır.gene de ilahi alacağım diyorsan bir ustaya yada Exper e göstermende fayda var

Belirttiğim gibi araç piyasa değerinin biraz aşağısında satılıyor yaklaşık 270k fiyatta anlaştık kapora yolladım 2009 model ağır hasar kaydı yok. Alacağım adam yuruyeni sorunsuz sıkıntısız dedi ama geçmişinde 10 adet küçüklü büyüklü kazalar mevcut birinde tutar 12-13 bin civari zaten sanırım kayda deger muhim olan tek kaza da o ama senesi eski o yüzden gözümü korkutuyor. Araç komple boyalı tavan işlemli iç direklerde işlem mevcut ve birkaç sök tak mevcut. Sizce bu araba alınır mı? Alsam elimde kalır mı yani kimsenin günahına girmeden satabilir miyim? İlk arabam olacak yani modeli falanda seviyorum kozmetik olarak iyi durumda araba airbagler açılmamış hiç, fikirlerinizi bekliyorum.
İç direklerinde işlem olan bir arabayı alırsan son sahibi sen olursun.

Arkadaşın attığı ekspertiz raporu buda

Dosya Ekleri

• IMG-20240311-WA0012.jpg
    IMG-20240311-WA0012.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG-20240311-WA0014.jpg
    IMG-20240311-WA0014.jpg
    186,4 KB · Görüntüleme: 42
Yazdığın şeyler ağır hasarlı araçlarda olacak şeyler. Ama sorarsan ağır hasarı yok aracın :)

Neyse işin özü sağlam bir ekspertize göstermeden araç almayın. Aracın durumu kötü olsa bile gösterin ekleme, çalıntı, şase değişimli araça falan alırsınız dikkat edin.

Araç sahibinin attığı ekspertiz raporuna inanmayın. Kendiniz güvendiğiniz yere yaptırın.

İç direklerinde işlem olan bir arabayı alırsan son sahibi sen olursun.

Yanlış bir düşünce bu.. Öyle araç alınırda satılırda ama bilerek piyasa altından alınır, satılır.

Dediğim gibi almak mantıklı değil. Satıcının Exper raporuna güvenmek de mantıklı değil.
Önden iyi bir yemişe benziyor

En düşük paket bide hiçbir şey yazmıyor
İlginiz için teşekkür ederim hocam sagolun dediklerinizi dikkate alacağım

Yazdığın şeyler ağır hasarlı araçlarda olacak şeyler. Ama sorarsan ağır hasarı yok aracın :)

Neyse işin özü sağlam bir ekspertize göstermeden araç almayın. Aracın durumu kötü olsa bile gösterin ekleme, çalıntı, şase değişimli araça falan alırsınız dikkat edin.

Araç sahibinin attığı ekspertiz raporuna inanmayın. Kendiniz güvendiğiniz yere yaptırın.

Yanlış bir düşünce bu.. Öyle araç alınırda satılırda ama bilerek piyasa altından alınır, satılır.
Teşekkür ederim hocam konudan önce biraz farklı düşünüyordum ama anlaşılan o ki sağlam bir yerde ekspertiz yaptırmam şart dediğiniz gibi

Yanlış bir düşünce bu. Öyle araç alınırda satılırda ama bilerek piyasa altından alınır, satılır.

Hocam alınmaz çünkü artık araba piyasası bitik yeni yasalarla da önünü iyice kapadılar. Hem güvenlik açısından da motor sağlığı açısından da önermiyorum.

Geri
Yukarı