KB4013429 Güncelleme Sonrası Aramanın Çalışmaması

Plyra

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522567446
Dün akşam KB4013429 güncellemesini kurdum, güncellemeden beri Görev Çubuğu'ndaki arama seçeneği tepki vermiyor. Tıklıyorum, sanki boş bir yere tıklamışım gibi oluyor. Arama kutusu haline getirdiğimde de tepki almıyorum. Sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp Arama seçeneğine tıklayınca da hiçbir şey açılmıyor.

Ayrıca, eskiden Görev Yönetici'nde SearchUI.exe adında bir işlem olurdu, şu an bu işlem gözükmüyor. Çalıştır üzerinden açmaya çalıştığımda bu işlemin Windows tarafından bulunamadığı uyarısını alıyorum. Klasör içinde arama işlevi ise ilginç bir şekilde çalışıyor.

Sorunu çözdüm, sfc /scannow taramasını denedim ama sorunu o çözmedi.

1-Önce bu güncellemeyi kaldırdım, sonra Windows 10 Manager kurdum ve onun eksik dosyaları tamir etme ayarlarını uyguladım. 4 menüyü de uyguladım.

2-Şuradaki çözümü uyguladım. (Çalışması için Güvenlik Duvarı açık olmalıdır.)

1. Görev çubuğunda boş bir yere sağ tıklayıp Görev Yöneticisini çalıştırınız.
  2. Dosya menüsünten Yeni Görev ( Çalıştır ) seçeneğine tıklayınız.
  3. Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur. Seçeneğini işaretleyiniz.
  4. Powershell yazıp TAMAM' a tıklayınız.
  5. Açılan pencereye aşağıdaki kodu yazın:

Kod:
    $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

ENTER tuşuna basın.

6. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin.

Sonra bilgisayarı kapatıp açtım, çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı