KDE vs Deepin

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Deepin çok hoşuma gidiyor. İnternette de kişiselleştirme ve görünüm anlamında KDE daha iyi diyorlar. Sizce hangisi daha güzel?

KDE Plasma'da Çin spywaresi bulunmuyor, sırf bundan dolayı KDE Plasma diyorum. Ayrıca KDE Plasma, çok daha bitmiş bir de.
Dediğiniz spyware sadece Deepin dağıtımında mı yoksa UbuntuDDE PPA'sını kullanıp Ubuntu'ya yüklersek de olur mu?

Hiç Deepin tecrübem olmasa da internetten gördüğüm kadarıyla KDE üzerinde elde edilemiyecek bir görsellik sunmuyor gibi geldi bana. KDE'yi özelleştirmek oldukça kolay.

Deepin'in, kaynak kodlarına ulaşamadığın ve kendi tarafından geliştirilmiş bir çok uygulaması var, kaynak kodlarının neden paylaşılmadığı muamma ve şüpheli. Bir Linux dağıtımı geliştirip ve özgür yazılımdan dem vurup, sonra yazılımlarını neden kapalı kaynak kodlu yaparsın! Index of /deepin/pool/non-free/d/

Ayrıca çok uzun süredir kapatılmayan kritik güvenlik açıkları var, 2019'dan beri çözülmeyen bu sorunlar bilerek konulduğu şüphesini doğuruyor. Öyle olmasa bile bu sorunların bu kadar süre gözardı edilmesi, bence yazılımdaki güvenlik zaafiyetinden çok daha ciddi bir sorundur. Bug 1136026 – AUDIT-1: deepin-anything: new dbus of deepin-anything

Gizlilik politikaları da Deepin web sayfalarından kaldırılmış ya da ben bulamadım. (中文) 深度操作系统隐私协议 – Deepin Technology Community

DDE aslında, dağıtmın masaüstünü düzenini uygulamayı sağlayan bir kwin çatalı, yani Plasma'nn özel bir düzen için yamalanmış bir hali gibi düşünülebilir. Plasma kullanıp bir kaç düzenleme ile aynı sorunucu elde edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı