KDV olmazsa ne olur?

263TL fiş bende.
Tamam fiş sizdeyse o fişle birlikte Mali Müşavirinize durumu söyleyin. Onlar halledecekler. Detayını öğrenmek istiyorsanız şöyle, Mali Müşaviriniz fişle birlikte vergi dairenize dilekçe yazıp bildiriyor. KDV ve Geçici Vergide de %18'lik kesmişsiniz gibi beyanname veriyor.

Sorun olmaz, tutar büyük değil. Bende dalgınlıkla çok yapıyordum. Özellikle ufak tefek ürünlerde denk geliyor:)
Artık öğrendiğimize göre daha hata yapmam büyük ihtimal. Excel"de KDV hesaplama diye bir bölüm var kolayca yapabiliyorum onu da abime sordum öyle öğrendim.
Tamam fiş sizdeyse o fişle birlikte Mali Müşavirinize durumu söyleyin. Onlar halledecekler. Detayını öğrenmek istiyorsanız şöyle, Mali Müşaviriniz fişle birlikte vergi dairenize dilekçe yazıp bildiriyor. KDV ve Geçici Vergide de %18'lik kesmişsiniz gibi beyanname veriyor.
Şu an ben zarardayım zaten. 263 TL deyip nakit gibi çektim. Kredi kartından almama rağmen.

Dostum,kdv kesilmiş zaten. Arkadaş kdvli tutar yerine kdvsiz tutar çekmiş. Yani kendi cebinden ufak bir zararı var, gerek yok malı müşavire falan yazmasına

263 TL'nin KDV'si 47,34 TL'dir. Toplamda 310.34 TL çekmen gerekirken KDV eklemeden çekmişsin. Hiç sorun olmaz. Sadece 47.34 TL cebinden zarar ettin böyle düşün. Muhasebeciyi ilgilendiren bir durum yok ortada.

263 TL'nin KDV'si 47,34 TL'dir. Toplamda 310.34 TL çekmen gerekirken KDV eklemeden çekmişsin. Hiç sorun olmaz. Sadece 47.34 TL cebinden zarar ettin böyle düşün. Muhasebeciyi ilgilendiren bir durum yok ortada.
Evet abime sordum o da öyle dedi. İyi ki dayımların yanında çalışıyorum. Gidip A101 de falan çalışsam elim boş+borçlu dönerim heralde :D

Yeni konular

Geri
Yukarı