KDV zammından önce telefon almak mantıklı mı?

Varteg

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gazeteci
Zamlar yansıdığında telefonlara ne kadar yansıyacak? Örneğin 12.500 TL`ye satılan Galaxy A54 kaç TL olabilir? Bugün satın almak mantıklı mı? Yoksa beklenirse de çok büyük zarar kaybı olacak mı?

Zamlar yansıdığında telefonlara ne kadar yansıyacak? Örneğin 12.500 TL`ye satılan Galaxy A54 kaç TL olabilir? Bugün satın almak mantıklı mı? Yoksa beklenirse de çok büyük zarar kaybı olacak mı?
Valla bende aynı soruyu soracaktım S20FE alacağım inşallah çok fiyatı artmaz.

KDV zammı sanırım yarın (10 Temmuz 2023) yansıyor acele edin derim.
Önemli olan ne kadar yansıyacak çünkü alacağım telefon 12.500 bandında olan A54 fakat 11.999 olmasını beklemeli miyim 12 taksit yapabilmek için veya bu fiyatlara geri düşecek mi yoksa daha da yükselecek mi aşırı kararsız kaldım.

Hocam enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde tek yatırım yapabileceğiniz şey borçtur. Yani ihtiyaç duyduğunuzu yada duyabileceğini düşünüyorsanız borca girip almanızı öneririm. Tabii ki bu borç sizi temel ihtiyaçlarınızdan mahrum bırakmayacaksa.

Önemli olan ne kadar yansıyacak çünkü alacağım telefon 12.500 bandında olan A54 fakat 11.999 olmasını beklemeli miyim 12 taksit yapabilmek için veya bu fiyatlara geri düşecek mi yoksa daha da yükselecek mi aşırı kararsız kaldım.

Kısa vadede olabilme ihtimali var ancak olmama ihtimali de var. 12.500 ile 11.999 arasında 501 TL fark var. Uzun vade de kesinlikle ürünün zamlanacağı aşikar değil mi? 501TL fark için beklemeyi mantıklı bulmuyorum. Gözünüzü açıp kapatıncaya kadar 14-15 olur gider..

Bence hiç bekleme dostum çünkü bende nerdeyse 3 haftadır bekliyorum öncesinde A34 bakıyordum haftalık 250TL civarı zam geliyordu baktım S20FE hem stabil gidiyor hemde kaliteli bi telefon bunu almaya karar verdim ama daha 15 ine kadar bekleyeceğim o arada çok zam gelir mi bilmiyorum.

Artık öyle bir hale geldik ki gördüğümüz ürünü o an almak gerekiyor. Zamların ardı arkası kesilmiyor çünkü. Bence zaman kaybetmeden almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı