Kedi beğenmediği bir hareketi nasıl ifade eder?

Hocam eğer ki kediniz korkuyorsa elinizi uzattığınızda kendini geri çeker, kucağınıza aldığınızda durmadan debelenir ve inmek isterse uzun süre kucakta kalmayı sevmiyor olabilir. Siz ne gibi bir hareketten bahsediyorsunuz?

Hocam eğer ki kediniz korkuyorsa elinizi uzattığınızda kendini geri çeker, kucağınıza aldığınızda durmadan debelenir ve inmek isterse uzun süre kucakta kalmayı sevmiyor olabilir. Siz ne gibi bir hareketten bahsediyorsunuz?
Kedi 5 aylık erkek bir kedi ve normalde de biraz ürkek bir karakteri var. Eve alalı 1-2 ay oldu. Mesela elimi koklatıp seviyorum, bazen sevdirirken bazen de ısırıp aniden kaçıyor. Annem kedinin doğumundan beri yanında olduğu için onu ne ısırıyor, ne de kucağına aldığında debelenip iniyor. Bende ve diğer tüm aile üyelerinde şuan tüm olumsuzlukları yapıyor.

Kedi 5 aylık erkek bir kedi ve normalde de biraz ürkek bir karakteri var. Eve alalı 1-2 ay oldu. Mesela elimi koklatıp seviyorum, bazen sevdirirken bazen de ısırıp aniden kaçıyor. Annem kedinin doğumundan beri yanında olduğu için onu ne ısırıyor, ne de kucağına aldığında debelenip iniyor. Bende şu an tüm olumsuzlukları yapıyor.

Kedi daha sana alışmamış olabilir ya da karakteri öyle olabilir.

Kedi 5 aylık erkek bir kedi ve normalde de biraz ürkek bir karakteri var. Eve alalı 1-2 ay oldu. Mesela elimi koklatıp seviyorum, bazen sevdirirken bazen de ısırıp aniden kaçıyor. Annem kedinin doğumundan beri yanında olduğu için onu ne ısırıyor, ne de kucağına aldığında debelenip iniyor. Bende ve diğer tüm aile üyelerinde şu an tüm olumsuzlukları yapıyor.

Kedi bu neden yaptığını bilemezsin dostum ısırıyorsa seni istemiyor ya da karakteri böyle kedi cins kedi mi?

Kedi 5 aylık erkek bir kedi ve normalde de biraz ürkek bir karakteri var. Eve alalı 1-2 ay oldu. Mesela elimi koklatıp seviyorum, bazen sevdirirken bazen de ısırıp aniden kaçıyor. Annem kedinin doğumundan beri yanında olduğu için onu ne ısırıyor, ne de kucağına aldığında debelenip iniyor. Bende ve diğer tüm aile üyelerinde şu an tüm olumsuzlukları yapıyor.

Sert mı ısırıyor ya da böyle yumuşak ısırıp bırakıyor mu?

Hocam kendinize alışması için bir şeyler deneyin bence, siz odanızda otururken kapıya gelip miyavlıyor mu ve ya sizi uzaktan izliyor mu?

Geri
Yukarı