Anne kedi, yavrusunu neden terk eder?

King Dad

Picopat
Katılım
13 Mart 2022
Mesajlar
133
Binanın önünde 4 tane yavu var. 1 ya da 1 buçuk aylıklar. Anneleri terk etmiş. 2-3 gündür görmüyorum annelerini. Acaba neden böyle hemen terk etti? 3-4 ay sonra terk etmeleri gerekmiyor mu?
 

lieutenant77

Decapat
Katılım
19 Mart 2020
Mesajlar
176
Çözümler
1
Yer
Alanya
Birkaç sene önce ben de böyle bir durumla karşılaşmıştım. Anne kedi henüz 1-1.5 aylık yavrularını bırakıp gitmişti ama sanırım hastaydı çünkü çok zayıftı ve sürekli yorgun gözlerle bakıyordu. Belki sizin durum da böyle bir şey olabilir.
 

Reddywich

Hectopat
Katılım
6 Eylül 2017
Mesajlar
2.203
Makaleler
1
Çözümler
9
Yer
Bursa
Yani hocam 2 3 gündür yavrularının yanında olmaması normal mi?
Normal değil fakat belki sizin baktığınız anlara denk gelmemiştir diye dedim. Ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz? Eğer sık sık kontrol etmenize rağmen ortalıkta yoksa terk etmiştir fakat sokak kedileri gezer önce kendi için sonraki süreçlerde yavrularına yiyecek bulmak için.
 

LOTR Manyağı

Hectopat
Katılım
6 Ağustos 2021
Mesajlar
2.976
Çözümler
56
Yer
Diyarbakır
Binanın önünde 4 tane yavru var. 1 ya da 1 buçuk aylıklar. Anneleri terk etmiş. 2-3 gündür görmüyorum annelerini. Acaba neden böyle hemen terk etti? 3-4 ay sonra terk etmeleri gerekmiyor mu?
Bir buçuk aylık ise normal, sandığınız kadar küçük değiller. Anne kediler yavrularını doğururken de eğer yavru çok cılız veya hasta ise bırakırlar. Çünkü o yavrunun hayatta kalamayacağını hissederler ve sütlerini diğer sağlıklı yavruları arasında bölüştürmeyi tercih ederler.
 

Yeni konular

Yukarı