Kedi beslemek istiyorum

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle bana sahiplen demeyin sahiplenmek ikinci planım belki size yanlış geliyor olabilir.
British shorthair, chartux tarzı kediler çok güzel ancak internette cins kedilerin çabuk hastalanacağı söyleniyor bahçemizde yumurta versin diye verdiğimiz ördek ölünce bile bayağı duygusallaşmıştım yani kediye alıştıktan sonra bir şey olursa bayağı üzülürüm. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli özellikle tecrübeli olanlar.

Ek olarak bir şey soracağım anneanemlerin vardı iki tane köyde kapı önünse besledikleri ev yemekleri yiyorlardı güveç pilav tavuk makarna falan gayet de sağlıklılardı. Ama tekirdiler ondan olabilir yani cins kediler yer mi bunları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedilere insan yemeği vermeyin öncelikle. Ancak tekirler tabi ki cins kedilere gore daha dayanıklılardir. Sonuçta lab ortamında değil dogal secilim ile bu günlere geliyorlar. Ayrica evet cins kedilerin kronik hastalıkları mevcuttur ve bakimi çok daha zordur, bunun yanında hayvan genetik olarak kusurlu olduğu için yaşamının büyük bir bölümünü aci çekerek gecirme ihtimali vardir. Son olarak satın almayın, sahiplenin.

Öncelikle bana sahiplen demeyin sahiplenmek ikinci planım belki size yanlış geliyor olabilir.
British shorthair, chartux tarzı kediler çok güzel ancak internette cins kedilerin çabuk hastalanacağı söyleniyor bahçemizde yumurta versin diye verdiğimiz ördek ölünce bile bayağı duygusallaşmıştım yani kediye alıştıktan sonra bir şey olursa bayağı üzülürüm. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli özellikle tecrübeli olanlar.

Ek olarak bir şey soracağım anneanemlerin vardı iki tane köyde kapı önünse besledikleri ev yemekleri yiyorlardı güveç pilav tavuk makarna falan gayet de sağlıklılardı. Ama tekirdiler ondan olabilir yani cins kediler yer mi bunları?
Dostum öncelikle hayvan almanı pek önermiyorum.Zamanın da bir hata yaptım ve kedi aldım.Kedi organik olduğu için 7. yaşına girdi ve gelişim geriliğinden dolayı hala yaşlanmadı ve 7 yılımı beraber geçirdiğim kedi ölünce ne yapacağımı bilmiyorum.Bir hayvanla 7 yıl ve üzeri geçirince bildiğin kardeşin yerine koyuyorsun.Yani önerim hayvan alma köpek özellikle alma onlar çok bağlı olduğu için ölünce çok üzülürsün.

Ben kedi baktım 6-7 ay, benim bildiğim cins kediler doğum yapınca bir kronik hastalıkları ortaya çıkıyor, cins kedilere ev yemeği vermeyin, tabi bir kediye doğar doğmaz ev yemekleri ile beslerseniz artık kedi mama yemez. Benim amcamında cins kedisi var, doğduğundan beri ciğer ile besliyor kedi sapasağlam.

Bana kalırsa Instagram üzerinde göçük altından çıkarılan hayvanlar sahiplendiriliyor oradan sahiplenmek 1. plan olmalı ev ortamında büyüyüp açıkta kalan hayvanlar maalesef sokaklarda yapamıyor.

Geri
Yukarı