Kedi beslemek istiyorum

• Konuyu başlatan Redburne
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 3B
Barınaktaki ve dışardaki hayvanların psikolojik sorunlarının olabileceğini duymuştum. Biraz çekimser kaldım bu konuda. Sizce sahiplenmeli miyim, yoksa satın mı almalıyım? Barınaktaki hayvanların aşıları vs. tam mı? Hastalık olayı falan olur mu?
.
Öncelikle satın almayı aklından çıkar. Satın alacaksan hiç alma hiç besleme daha faydan olur.

Barınaktan ya da sokaklardan çok daha cana yakın kediler bulabilirsin. 10 Seneden fazladır evimde ve mahallemde kedi besliyorum, sokaktan kurtardığın can çok daha kıymetli. Diğer türlü petshoptan aldığın kedinin yerine o kafase 2 tane daha kedi alınacak, arz talep olduğu sürece bu hayvan ticareti sürekli devam edecek.

Ben kimseye kediler kokar demedim. Kedi alan belirlemek için koku bırakır. Kızgınlık dönemi geldiğinde de birtakım salgılar bırakabilir. Evimdeki tek gözlü 1 kedi ve annemin evinde beni bekleyen 2 erkek kediye istinaden tecrübe ile söylüyorum
Allah onlara uzun ömürler versin. Sizde sahiplenerek sevap işliyorsunuz. Benimde az biraz 6 yıllık tecrübem var. Benim kız 6 yaşında. Öyle birşeye denk gelmedim. Demek ki olabiliyor.

Allah onlara uzun ömürler versin. Sizde sahiplenerek sevap işliyorsunuz. Benimde az biraz 6 yıllık tecrübem var. Benim kız 6 yaşında. Öyle birşeye denk gelmedim. Demek ki olabiliyor.
Ben kendi tecrübelerimi yazdım olabilecek şeyler bunlar. Evet sizlerde olmamış olabilir ama arkadaşta olmayacağı anlamına gelmez. Güzel dilekleriniz için teşekkür eder iyi geceler dilerim.

Sahiplenmen daha iyi olur tabi. Kedi beslemenin zorluğu filan yok. Evde beslenmesi en kolay hayvan. Sadece tüy problemi olabilir. Düzenli olarak tararsan ve mamasını kaliteli olarak kullanırsan o sorunuda ortadan kaldırmış olursun. Ek olarak düzenli aşıları ve damlaları var. Bir aşı 80 lira gibi birşey. Yerine göre değişiyor. Önceleri sıklıkla, sonradan yıldan yıla aşılar olmaya başlıyor. Tuvalet konusunda zaten sıkıntısı olmayan hayvanlar. Kumunu al koy tuvalet kabına tamamdır. Erkek kediler biraz sıkıntı olabiliyor sadece tuvalet konusunda. Baskın tavır takındıkları için :) Benimde melez Scottish Fold kedim var. Gerçekten kedi sahibi olmak muhteşem birşey. Çok salak oldukları için durduk yere seni güldürebilirler :) Yalnız şarj aleti türündeki kabloları kemirme huyları var veletlerin. Bir çok mouse ve şarj aleti almak zorunda kaldım :(
melez Scottish Fold bence en iyi ve en tatlı kedilerden ALLAH bağışlasın

Bizimki 2 sene olacak alalı. En kaliteli mamayı veriyoruz ama hep yumak yumak tüy döküyor. Ama çok seviyoruz onu.
Bu da bizim paşa.

Dosya Ekleri

• IMG-20210416-WA0001.jpg
    IMG-20210416-WA0001.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 30
Konu açılalı çok olmuş ama bana kalırsa sokak hayvanlarını besleyin elinizden geldiği kadar. Evinizde bir kedi beslerseniz çok alışırsınız. Bende kedi besliyordum evde ancak tüm aşıları tam olmasına rağmen kaybettik geçen ay. Çok üzülmüştüm haliyle. Bir daha ömrü benden kısa bir hayvan beslemem. Sokağa yemek ve su bırakıyorum arada. Yerinde sağ olsunlar bağlanmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı