Kedi ısırması kuduz olur mu?

Selamünaleyküm arkadaşım kuduz olmasın beni de daha 2 hafta önce kedi ısırdı acile gittim hiçbir şey demediler derin ısırsaymış kuduz olurdun dediler olsaydım aşı olurdum.

Herkes bir şey biliyor. Bende bu gün yaşadım daha doğrusu yaşamışım. Pub'da kedi geldi bende aldım halay çektik sonra bırakırken ikimizde tökezledik o da refles olarak üstüme tutunmak istedi o sırada elime denk gelmiş ufak bir çizik olmuş. Şimdi eve gelince fark ettim sabunlu su ile yıkayıp kolonya ile temizledim.

Şimdi herkesin üstün IQ cevabı hastahaneye gitseydin konusuna gelelim. Ülkede boşa vurulmayacak kadar kuduz aşısı var. Sokak köpekleri yüzünden kuduz yeniden çıktı. Sağlık bakanlığı durduk yere o aşıyı vurmuyor, arayıp kedi tırmaladı/ısırdı derseniz kediyi 7 gün takip edin 7 gün anormal bir şey olmazsa gelin vuralım diyorlar aramadan yap diyorsanız arkadaşım gitti sadece kedi bacağına tırmanmaya çalıştı diye gitti kediyi izle gel demişler.

Herkes bir şey biliyor. Bende bugün yaşadım daha doğrusu yaşamışım. Pub'da kedi geldi bende aldım halay çektik sonra bırakırken ikimizde tökezledik o da refles olarak üstüme tutunmak istedi o sırada elime denk gelmiş ufak bir çizik olmuş. Şimdi eve gelince fark ettim sabunlu su ile yıkayıp kolonya ile temizledim.

Şimdi herkesin üstün IQ cevabı hastahaneye gitseydin konusuna gelelim. Ülkede boşa vurulmayacak kadar kuduz aşısı var. Sokak köpekleri yüzünden kuduz yeniden çıktı. Sağlık bakanlığı durduk yere o aşıyı vurmuyor, arayıp kedi tırmaladı/ısırdı derseniz kediyi 7 gün takip edin 7 gün anormal bir şey olmazsa gelin vuralım diyorlar aramadan yap diyorsanız arkadaşım gitti sadece kedi bacağına tırmanmaya çalıştı diye gitti kediyi izle gel demişler.

Dostum bence bir konuyu araştırda gel derim çünkü daha o gün kuzenim bir köpek tarafından ısırıldı direk kuduz aşısı yaptılar doktorlar demiş daha çok ısırsaydı kuduz aşısı bile işe yaramaz demiş.

Kedi kuduz ise dokunduğunda dönüp saldırırdı. Ya da çevredeki her şeye tepki gösterirdi. Beni cıran kedi düşüyoruz sandı pantolonuma tutundu demekki orada çizdi ya da çizmedi ama sıkılınca gitti milletin arasında gezdi.

Dostum bence bir konuyu araştırda gel derim çünkü daha o gün kuzenim bir köpek tarafından ısırıldı direk kuduz aşısı yaptılar doktorlar demiş daha çok ısırsaydı kuduz aşısı bile işe yaramaz demiş.
Hocam köpek durduk yere mi saldırmış yoksa gelmiş sevmişler sonra karar vererek mi saldırmış?

Kedi kuduz ise dokunduğunda dönüp saldırırdı. Ya da çevredeki her şeye tepki gösterirdi. Beni cıran kedi düşüyoruz sandı pantolonuma tutundu demek ki orada çizdi ya da çizmedi ama sıkılınca gitti milletin arasında gezdi.

Zaten o köpekten köpeğe değişiyor dostum benim kuzenimi ısıran köpekte kuduzmuş bu ısırıktan ısırığa değişir örneğin bir kuduz köpek gelse seni ısırsa derin ya da az ısırsa yine kuduz olurdunki benim kuzenime aynı şekilde bunu demişler daha derin ısırsaydı kuduz aşısı bile etki olmazdı demişler.

Kedi kuduz ise dokunduğunda dönüp saldırırdı. Ya da çevredeki her şeye tepki gösterirdi. Beni cıran kedi düşüyoruz sandı pantolonuma tutundu demek ki orada çizdi ya da çizmedi ama sıkılınca gitti milletin arasında gezdi.

Hocam köpek durduk yere mi saldırmış yoksa gelmiş sevmişler sonra karar vererek mi saldırmış?

Hocam benim kuzen arklarla takılıyormuş gecenin bir yarısı kuzenim köyde yaşıyor her neyse köpek görmüşler bunlar yanında geçmişler bu köpek bunlara havlamış bizimki ise de dokunmuş sonra kaçmış hepberaber kaçarkende düşmüş zaten orada ısırmış köpek kuzenimi Ark'ları gelmiş kuzenimin sopayla vurmuşlar birkaç tane anca öyle gitmiş.

Geri
Yukarı