Kedi önerisi

Ben evde tekir kedi besledim bir sene. Tekir kediler dogasi geregi ev kedisi degiller. Karakterlerine gore degisebilir ancak su an bir tane daha var bizim evde, bir scottish fold ve tekir kedi bakiyoruz. Tekir kedi her yeri dagitirken Scottish Fold cok sakin ve bir kedi gibi degil. Ama cok sevimliler :)

Maliyet acisindan konusacak olursak her seye zam gelmis durumda. Ortalama bir kedi kumu 96 lira, mamalar desen ayni oyle.

Veteriner parasi vs. yani rutin asilari var. Asilarin fiyatini da takip edemiyorum maalesef :)
Scottish'in sakin olması eklem ağrıları olduğundan olabilir mi sence 😄 Tekirde bir sorun yok Scottishinde sorun var.

Bence hayvan sahiplenmek bir ilişki kurmaya çok benziyor. Ölen kedimin sokaktaki sevgilisini almıştım eve meğerse torunumuz da varmış içinde. Anne de öldü ama şu an çocuklarıyla çok güzel bir ilişkimiz var ve şimdiye kadar beslediğim hiçbir hayvanla bu kadar güzel bir ilişki kurmamıştım. İlk ölen kedim de sokakta ölmek üzereyken aldığım bir hayvandı ki onda bile bu kadar samimi bir bağ yoktu, sanki annesi ve babasının da sevgisi DNA'larından buna aktarılmış gibi 🤗. Diyeceğim o ki doğru zamanı bekleyin, sokakta görüp ben bunu alacağım derseniz anası belli kardeşleri belli aslında hayatından halihazırda memnun olan bir kediyi alıyor olma ihtimaliniz olur. Düşkün bir hayvanı alıp hayatta tutmak bence takdire şayan bir şey ve sizi çok seviyorlar.

Geri
Yukarı