Kedi sahiplendirme

Makaleler
1
Arkadaşlar bundan 3-4 ay önce bir kedi buldum sokakta ve kuyruğuna baktığımda kanıyordu ve kuyruğunun yarısı yoktu kedi kendisine yaklaşanlarada saldırıyordu. Onun bu halini görünce üzüldüm ve bir puset satın alıp veterinere götürdüm oradakilerde kuyruğunun tamamını kesmemiz gerektiğini söyledi. Sonra onu alıp evime getirdim 1 ay kadar baktım kuyruğu iyileşti. Sonra hastalandı tekrardan veterinere götürdüm ilaç verdi işte mamasına karıştır falan dedi ben yine baktım evimde 3-4 hafta kadar. Sonra onu sahiplendirmek için çok çaba harcadım ama nafile kimse almadı. En sonunda arkadaşım bir yuva buluncaya kadar bende kalsın dedi. Sonrasında bir kadın aradı ben sahiplenirim dedi kediyi aldım arkadaşımdan kadına götürdüm kadın bana dediki kısırlaştırıp ve tüylerini kesin öyle alabilirim ancak dedi bende veterinere götürdüm tüylerini kestik kısırlaştırdık (bu arada cinsi Norveç orman kedisi)kadına götürdüm dediki -ay çok tatlı falan falan aldı kediyi. Bu sabahta aradı ve dedi ki.
-Alın götürün bu kediyi kuyruğu yok ben ne yapayım kuyruksuz kediyi. Dedi ben zaten sinirlendim bayağı bir kediyi de zaten dün gece vermiştim. Hemen gittim kediyi aldım getirdim evime. Dışarı çıkardım pusetten kedi direk yemeğe koştu bir mama bir su bir mama bir su sonrasında direk kumuna gitti demek ki bütün gece pusetin içine tıkmış hayvanı. Kadının yaptığı çok büyük bir ayıp! Şimdi ben bu kediyi tekrar sokağa bıraksam üşür dışarda, tamam yaz geldi ama bunun gecesi var bu kedi daha yavru. Kısırlaştırdım da kısacası hayvanın hayatını kararttım en çok ona üzülüyorum.
Arkadaşlar sadece ciddi ciddi alacak varsa yazsın lütfen.
Kedi cinsi: Norveç orman kedisi.
Kısırlaştırılmış.
Tıraş edilmiştir.
Kuyruğu yok araba ezmiş.

Arkadaşlar bundan 3-4 ay önce bir kedi buldum sokakta ve kuyruğuna baktığımda kanıyordu ve kuyruğunun yarısı yoktu kedi kendisine yaklaşanlarada saldırıyordu. Onun bu halini görünce üzüldüm ve bir puset satın alıp veterinere götürdüm oradakilerde kuyruğunun tamamını kesmemiz gerektiğini söyledi. Sonra onu alıp evime getirdim 1 ay kadar baktım kuyruğu iyileşti. Sonra hastalandı tekrardan veterinere götürdüm ilaç verdi işte mamasına karıştır falan dedi ben yine baktım evimde 3-4 hafta kadar. Sonra onu sahiplendirmek için çok çaba harcadım ama nafile kimse almadı. En sonunda arkadaşım bir yuva buluncaya kadar bende kalsın dedi. Sonrasında bir kadın aradı ben sahiplenirim dedi kediyi aldım arkadaşımdan kadına götürdüm kadın bana dediki kısırlaştırıp ve tüylerini kesin öyle alabilirim ancak dedi bende veterinere götürdüm tüylerini kestik kısırlaştırdık (bu arada cinsi Norveç orman kedisi)kadına götürdüm dediki -ay çok tatlı falan falan aldı kediyi. Bu sabahta aradı ve dedi ki.
-Alın götürün bu kediyi kuyruğu yok ben ne yapayım kuyruksuz kediyi. Dedi ben zaten sinirlendim bayağı bir kediyi de zaten dün gece vermiştim. Hemen gittim kediyi aldım getirdim evime. Dışarı çıkardım pusetten kedi direk yemeğe koştu bir mama bir su bir mama bir su sonrasında direk kumuna gitti demek ki bütün gece pusetin içine tıkmış hayvanı. Kadının yaptığı çok büyük bir ayıp! Şimdi ben bu kediyi tekrar sokağa bıraksam üşür dışarda, tamam yaz geldi ama bunun gecesi var bu kedi daha yavru. Kısırlaştırdım da kısacası hayvanın hayatını kararttım en çok ona üzülüyorum.
Kısırlaştırılmış.
Tıraş edilmiştir.
Kuyruğu yok araba ezmiş.
Hangi ilde olduğunu söylemeniz gerek birde siz bakamazmısınız :(

Kısırlaştırılmış.
Tıraş edilmiştir.
Kuyruğu yok araba ezmiş.
Maalesef alıcı değilim ama konunun yukarıda kalması için yazacağım. Sahiplenmek isteyen kadının, ben sahiplenirim ama kısırlaştırın vs. şartını koşması en baştan isteksiz geçici bir hevese sahip olduğunu gösterir. Böyle insanlar hayvanlara bir enstrüman gözüyle bakar. Bir hevesle alır ve hevesi geçince o hayvanın psikolojisini düşünmeden çöpe atar. Bu insanlar gerçekten hayvan sahiplenmemeli.
Edit: Bu mesajı düzenlemek isterken altta yeni mesaj yazmışım. Gereksiz mesaj için özür dilerim.

Senin kısmetindir o. Ben bir kediyi Hatay'dan Edirne'ye getirdim. Onun dışında sokakta sürekli baktığım kedilerde var. Hepsine yetişmem mümkün değil ama bakabiliyorsanız siz bakın sokağa salmayın veya bahçeli bir evi olan birine verebilirsiniz.

Maalesef alıcı değilim ama konunun yukarıda kalması için yazacağım. Sahiplenmek isteyen kadının, ben sahiplenirim ama kısırlaştırın vs. şartını koşması en baştan isteksiz geçici bir hevese sahip olduğunu gösterir. Gerçekten o hayvanla dostluk kurmak, hayatını paylaşmak isteseydi her türlü sıkıntısına katlanmayı baştan göze alırdı. Hadi sıkıntıya katlanmayı geçtim kuyruğu yok napayım ben bunu demiş. Bir kere o bir can ''bu'' değil. İki kuyruğu yoksa ne olmuş! Evine aksesuar mı alıyorsun! Sizin iki dakikalık hevesleriniz için bir yerden bir yere sürüklenmek zorunda değil o hayvanlar! Böyle insanlar hayvanlara bir enstrüman gözüyle bakar. Bir hevesle alır ve hevesi geçince o hayvanın psikolojisini düşünmeden çöpe atar. Bu insanlar gerçekten hayvan sahiplenmemeli.
Ayrıca not: Kısırlaştırma bu olay olmasa bile kedi için faydalı olacak olan bir şeydi, iyi olmuş. Tabi tek sıkıntı eğer yavru iken kısırlaştırma işlemi yapıldıysa kötü olmuş olur. Tahminen kedi kaç yaşındadır veya kaç aylıktır? Cinsiyeti nedir ve lokasyon paylaşırsanız sevinirim.

Kısırlaştırma ile doğru olanı yapmışsınız, kısırlaştırmanın zararı yok aksine faydası var. Yakın olsaydım alabilirdim kediyi, nerede olduğunuzu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı