1.200.000TL bütçede Civic alınır mı?

2020 Civic Eco Executive LPG CVT 44 bin km sahibiz 2 yıldır. Şehir içinde güzel araba vitesler hissettirmiyor, masrafı yok, bakım yap gaz al devam et, görünüşü güzel. Ama biraz beklenti ile alakalı bir seçenek bence. Babam emekli o yüzden ona göre mantıklı bir araç. Ben olsam almam çünkü arabada yalıtım diye bir şey yok. Genç olmama rağmen uzun yolda kafam kaldırmıyor. Hem lastik hem rüzgar hem atmosferik araba motor sesi. 200'ü zor görüyor. CVT şanzıman sürekli bağıra bağıra yüksek devirde götürmeye çalışıyor. LPG ile 100km'de 9-10 Litre yakıyor. Kapılara kaputa vurunca teneke sesi geliyor gerçekten. İlk makyajsız olanlarda yüksek hızda kaput dalgalanması ve C sütunu çökmesi var diyorlardı ama bizimki 2020 model olduğu için bunlar yok.
Hocam sizinki atmosferik motor arkadaşa önerdiğim araç 182Hp turbo benzin yani bağıra bağıra gitme gibi bir durum yok bunlarda yazılımı farklı. Gitmesi için devir sabitleme yok.

Hocam 1.3 tce nasıl çok yakıyor?
10 litrenin altına düşen yok.

@Ahmet9727 Hocam bu videodaki araç HB ama tüm sorularına objektif bir şekilde yanıt verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizinki atmosferik motor arkadaşa önerdiğim araç 182Hp turbo benzin yani bağıra bağıra gitme gibi bir durum yok bunlarda yazılımı farklı. Gitmesi için devir sabitleme yok.

10 litrenin altına düşen yok.

@Ahmet9727 Hocam bu videodaki araç HB ama tüm sorularına objektif bir şekilde yanıt verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biz farklı bir araç kulalnıyoruz o zaman. Uzun yol 100-130 arası 5 litre, şehir içi 7 civarı yakıyoruz 2020 manuel 1.3 tce megane. Küçük ilçe sakin şehir içi bunu da belitreyim. Büyük şehirde yada otomatik şanzuman ile ne olur bilemem.

Hocam arkadaş motor türü belirtmemiş o yüzden bizimkinin durumunu söyledim. Bana kalırsa en alınacak Civic 1.5 182 HP ve Manuel vites olanıdır. Hem hızlı hem keyifli. Limitörüde kaldırırsan biraz yüklemeyle çok iyi olur zaten iyi gidiyor.

Bu bütçeye sıfır km arabalar mevcut. Akradaşım 1.0 otomatik polo aldı 1.1m ye daha dün.
Senin dediğin araç 80 Hp küçük ve en boş paket. Bizim konuştuğumuz araba sedan ve dolu dolu bir araç adaptif süspansiyon bile var.

Hocam arkadaş motor türü belirtmemiş o yüzden bizimkinin durumunu söyledim. Bana kalırsa en alınacak Civic 1.5 182 HP ve Manuel vites olanıdır. Hem hızlı hem keyifli. Limitörüde kaldırırsan biraz yüklemeyle çok iyi olur zaten iyi gidiyor.
Manuel olanı biraz daha torklu olarak geliyor ancak otomatiğide alınır.

Biz farklı bir araç kulalnıyoruz o zaman. Uzun yol 100-130 arası 5 litre, şehir içi 7 civarı yakıyoruz 2020 manuel 1.3 tce megane. Küçük ilçe sakin şehir içi bunu da belitreyim. Büyük şehirde yada otomatik şanzuman ile ne olur bilemem.
1.5 dci kullandık şehir içinde biz 6-7 litre civarında kullanıyorduk. Gaza dokunuyor musunuz nasıl kullanıyorsunuz arabayı?

Örnek bir sürü konu var. Çevremde kullananda var gidişi güzel araç ona bişey diyemem ama içiyor.

Yakıt olarak çok yakıyor, araçtaki aksamlar plastik, süspansiyon olarak torsiyon var konforsuz bir araç 1.5 dci kullandım. Tce motorlar rektefe olmuyor sandık motor değişmesi lazım bir sıkıntı olursa kaldı ki 100 bin gibi sandık motor yapılıyor genelde o da masraflı olur.
1.3 TCE mi çok yakıyor?

1.3 TCE mi çok yakıyor?
Evet çok yakıyor basmaya gelmiyor araç.

Motoru rektefe yapan da yok zaten. Direkt sandık motor takıyorlar.

140 beygir 240 Nm torku var bi zahmet yaksın. Üstüne çift kavramalı bir şanzıman.

Civicin yalıtımı kötü hocam - yönü olarak. Bir yerde 15-20 bin lira verip yalıtım yaptırırsanız tadından yenmez.

Buradan yakıt tüketimine bakabilirsiniz arabayı hiç basmayarak kullanıp 5-6 bin devir görmediyseniz bişey diyemem ki bu kullanıma göre 7 litre yine fazla. Renault Megane Yakıt Şikayetleri - Şikayetvar

Son düzenleme:
1.5 dci kullandık şehir içinde biz 6-7 litre civarında kullanıyorduk. Gaza dokunuyor musunuz nasıl kullanıyorsunuz arabayı?
Ailemizde 1.5 DCi 105 beygirlik kangoo vardı 11 sene bindik şehir dışı 5.5 litre şehir içi 6.7 - 7 litre civarı yakardı. Tekrar belirtiyorum küçük ilçe trafiksiz şehiriçi.

Benzinli turbo motorlar da dizel gibi az yakıyor. Mesela babamın 1.6 16v megane 4 şehir içi 9 litre, şehir dışı 6.2 litre yakıyor. Oldukça fazla. Ama 1.3 tce amcamın arabası normal kullanımda dediğim değerleri veriyor.

Evet çok yakıyor basmaya gelmiyor araç.

1.3 tce ye 10 litre yaktıran adam ya sürekli gazlıyordır yada ağır dur kalk trafikte kullanmıştır. Kasmadan ratar sıradan kullanımda oldukça ekonomik.

Ailemizde 1.5 DCi 105 beygirlik kangoo vardı 11 sene bindik şehir dışı 5.5 litre şehir içi 6.7 - 7 litre civarı yakardı. Tekrar belirtiyorum küçük ilçe trafiksiz şehiriçi.

Benzinli turbo motorlar da dizel gibi az yakıyor. Mesela babamın 1.6 16v megane 4 şehir içi 9 litre, şehir dışı 6.2 litre yakıyor. Oldukça fazla. Ama 1.3 tce amcamın arabası normal kullanımda dediğim değerleri veriyor.

1.3 tce ye 10 litre yaktıran adam ya sürekli gazlıyordır yada ağır dur kalk trafikte kullanmıştır. Kasmadan ratar sıradan kullanımda oldukça ekonomik.
1.6 megane atmosferik o değerler bile iyi. Dediğim gibi araç hiç 5 bin deviri geçmediyse 6-7 litre yakması normal. Sürekli gazlamayla alakası yok devir çevirince araba içiyor.

Kangoo dizel zaten o kadar yaksın bi zahmet.

@Ahmet9727 Hocam donanım olarak sportif olsun derseniz Rs bakın ama dolusu executive plus. Megane ıconda ıcon olmasına rağmen öyle doluluk yok hep opsiyonla satılıyor. Konfor olarak yakıt sorunsuzluk olarak civic daha iyidir.

Buradan donanımlarına bakabilirsiniz. Donanım MEGANE icon : Teknoloji Paketleri - Renault

1.6 megane atmosferik o değerler bile iyi. Dediğim gibi araç hiç 5 bin deviri geçmediyse 6-7 litre yakması normal. Sürekli gazlamayla alakası yok devir çevirince araba içiyor.
Hocam arabanın redline 5.5bin zaten arabayı full redlinede kullanırsan dediğin gibi 100 bin de motoru kucağına da alırsın 10 litre de yakarsın. Ayrıca devir çevirmek arabanın mantığına ters turbo motor düşük devirde yüskek tork verebiliyor arabayı 2k-4k devir aralığında çok rahat yürütebiliyorsun zaten. Atmosferik motor değil ki bağırta bağırta kullanasın.

Adaptif hız sabitleyici sabitleyici şerit koruma acil durum fren gibi bütün özellikler dolu dolu Honda'da bulunurken en Full paket icon Megane da opsiyon olarak satılıyor tercih sizin

Hocam arabanın redline 5.5bin zaten arabayı full redlinede kullanırsan dediğin gibi 100 bin de motoru kucağına da alırsın 10 litre de yakarsın. Ayrıca devir çevirmek arabanın mantığına ters turbo motor düşük devirde yüskek tork verebiliyor arabayı 2k-4k devir aralığında çok rahat yürütebiliyorsun zaten. Atmosferik motor değil ki bağırta bağırta kullanasın.
Redline benzinli araçlarda 5.5 olmaz bir kere hocam 7-8 bin devir çevirirler anlatmaya çalıştığım şey şu araba devirli kullanmaya gelmiyor yakıt konusunda.

@Ahmet9727 Hocam hondanın donanımlarını ekledim resimlere en dolu paketi bile dolu olmayan megane ya da civic tercih edin iyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• IMG_0083.jpeg
    IMG_0083.jpeg
    99,6 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_0085.jpeg
    IMG_0085.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0084.jpeg
    IMG_0084.jpeg
    90,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular