Kedi sürekli korkuyor ve tıslıyor

Manasını yaş mama verebilirsiniz. İşe yarayabilir.
Gündüz normaldi. Kendi kendine deliriyor kokumdan kaçıyor gibi. Ne yapayım başımdan aşağıya kolonya falan mı dökeyim anlamadım ki? Yaş mama verdim 1 saat önce.
Videosu var mı? Merak ettim 🤠
Düzelmiyor. Biraz elimi uzatıyorum koklasın diye. Biraz duruyor ama sonra kaçıyor hemen pencerenin kenarına perdenin arkasına saklanıyor.
Videosu var mı? Merak ettim 🤠
Oyun oynarken bile böyle yapıyor. Uyuz etti iyice beni de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bugün yine normal uyandık ama az önce kucağımdayken göz göze gelince deliriyor anlamadım gitti ya.

Son düzenleme:
Kediler çok kompleks hayvanlardır. Senden korkuyorsa kendi haline bırak, zamanla sana alışacaktır.

Zamanında ben de kedimi kasten oyun amaçlı kızdırdığım oluyordu. Ne zaman bunu yapsam yatağın altına saklanır ve tıslardı. Birkaç gün sonra tekrar sırnaşmaya başlıyordu.

Sevdirmeye gayret etme kendini, sevilmeye terket :D

Çiftleşme döneminde olduğu için olabilir mi? Bu dönemlerde hayvanlar biraz deliriyor.
Sanmıyorum. Ben biraz canını yakmıştım ama 4 gün geçti. Akşamları normal şekilde yatıyor benimle hatta gece kucağımda yattı biraz. Sabah mama verirken sever gibi ona bakıp elimi uzatıyorum ve tıslayıp kaçıyor. Çözemedim bi türlü ya.
Kediler çok kompleks hayvanlardır. Senden korkuyorsa kendi haline bırak, zamanla sana alışacaktır.

Zamanında ben de kedimi kasten oyun amaçlı kızdırdığım oluyordu. Ne zaman bunu yapsam yatağın altına saklanır ve tıslardı. Birkaç gün sonra tekrar sırnaşmaya başlıyordu.

Sevdirmeye gayret etme kendini, sevilmeye terket :D
Ben de oyun oynarken çok mıncıkalyıp sert seviyordum hep. Hiç bi sorun yaşamıyorduk ama geçen gün sert şekilde kafasına vurdum elimle sanırım onun etkisi var. Dediğim gibi gece hiçbir sorun yokmuş gibiydi şimdi ise camın kenarına uzandı yanına gidince tıslıyor. Elime eldiven giyip sevmeye uğraştım bir şey olmadığını anlasın diye ama pençe atıp dişliyor. Epey üzüyor bu iş beni.

Benim kedim 2 gündür uyutmuyor ve dün sinirden duvara fırlattıracak dereceye geldim;
Duvara derken camı üstten açıyorum genelde ve gövdesinin yarısını ordan geçirip bağırınca bi sinirle hızlı tuttum ve kendini dışarı atıyım derken gitti.
Bugün ise sabah 4 den beri ayaktayız sinirlenmemek elde değil.
Sizin kediniz artık size güvenmiyor ve gerçekten toplaması zor ben kendi kedimi boynundan tutarak kaldırıyordum ilk aldığımda sahibi öyle yapıyor diye yanlış olduğunu bilmiyordum, kedi hala güvensizlik çekiyor.
Tavsiyem başka bir kedi almanız ve şuan ki kedinizi iyi birine sahiplendirmeniz olur.
İçimi döktüm biraz kısırlaştırın diyebilirim vermek istemiyorsanız.
2937F072-F07B-4543-85B9-00B8AE81B58F.jpeg

Burdan dışarı çıktı işte linç yemeyim.

Biraz daha zaman geçirmeyi düşünüyorum. Olmazsa dışarı bırakacağım. Kaldı ki ben hiç kedi almamıştım eve. Bu kedinin annesine mama vermek için eve aldığım gece doğum yaptı ben de o halde dışarı atamadım. 4 ay boyunca 3 yavru ve 1 anneye yer yaptım evde. 2 kediyi sahiplendirdim burada veteriner arkadaş sayesinde. Annesi de zaten eve alışık olmadığından 4 aydan sonra dışarı bıraktım. 3 yavruya baktım 5-6 ay. 2'si gidince bu bana kaldı. Her şey iyiydi ama işte geçen gün o darbeden sonra böyle oldu maalesef. Düzeltmeye uğraşıyorum. Benim de çok sinirim bozuluyor. Geçen akşam kutusuyla dışarı götürdüm çeksin gitsin rahat etsin diye. Ama kutudan çıkmadı ben de eve götürdüm tekrar.
Manasını yaş mama verebilirsiniz. İşe yarayabilir.
Geceleri normal gündüzleri kurt adam oluyor resmen anlamadım gitti.

Son düzenleme:
2 yıldır sokak kedisi bakıyorum (aslında kedi iş yerinde ancak sokağa da çıkabiliyor ev kedisi değil sokak kedisi yani). İlk sahiplendiğim zamanlarda oyun oynuyorum zannederken çok fena sinirlendirmiştim. Yumağa bağırarak saldırmıştı (sanırım yummakla oynasın diye fazla taciz etmiştim). O olaydan sonra 1-2 gün kedinin yanına gitmedim. Normalde çağırdığımda gelen bir kedi. Ne sevdiriyordu ne de çağırdığımda geliyordu. Canımı sıkmamak için 1 haftadan biraz fazla bir süre kedimi görmedim. Sonra yaş mama olsun azar azar sevdirmek olsun affettirdim kendimi. Şuan iyi anlaşıyoruz sevilmek istemediği zaman elimi biraz acıtacak şekilde ısırıyor ben de üstüne gitmiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı