Kedi topallıyor

AsK3R

Kilopat
Herkese merhaba, bahçemizde 3 kediye bakıyoruz (biri anne diğer ikisi yavru olmak üzere). Kediler genelde gündüz bahçemizde duruyor, oynuyorlar. Bahçe olduğu için toprak-ağaç vs çok çeşitli. Gece olduğunda da yan binamızın bodrum katına giriyorlar.(Anne kedi oraya yavrulamıştı, sonra bizim bahçeye geldi) bugün öğlen saatlerinde yine geldiklerine fark ettik ki yavrulardan birisi topallıyor. (Yavrular yaklaşık 2-2.5 aylık) sol arka bacağının üstüne basamıyor. Yürürken de o bacağı sürür gibi bir hareket yapıyor. Pati ne tamamen havada ne de tamamen yerde serbest bir şekilde sürünüyor. İkisinin tam ortası. Sanki biraz da şişmiş gibi geldi. Bacağına dokununca da acı acı miyavlıyor. Şu an veterinere götürmem çok zor. Yarın fırsatım olursa götüreceğim ancak derslerim aşırı derecede yoğun bu yüzden yarın da kesin değil maalesef. Daha önce başına böyle bir şey gelen olduysa bilgilendirebilir mi acaba? Öğlenden beri ne moral kaldı ne bir şey. Canım acayip sıkıldı. Yazı uzun olduğu için kusura bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir kedi ısırmış olabilir. Bi' kaç gün gözünüzün önünde tutun şişlik inmezse veterinere götürebilirsiniz. Benim kedime de aynısı olmuştu. Isırılmışsa fazla sıkıntı yok demektir.

Bende aynı durumu kedimde yaşadım. Topallamaya başladıktan 2 gün sonra sabah kalkıp veterinere götürmeye yeltendiğimde topallamasının geçtiğini dokununcada acımadığını farkettim. Sizin kedinizede aynı durum olmuştur belki ancak biraz gözetleyin topallaması geçmesse veterinere götürün.

Başka bir kedi ısırmış olabilir. Bi' kaç gün gözünüzün önünde tutun şişlik inmezse veterinere götürebilirsiniz. Benim kedime de aynısı olmuştu. Isırılmışsa fazla sıkıntı yok demektir.
Hocam olabilir açıkcası çünkü annesiyle beraber takılıyorlar hep ve erkek kediler de şu an sürekli kavga halindeler. Çiftleşmek isteyip kavga eden erkek kedilerin sesi sürekli geliyor. Kavga ediyorlar. Bizizki de arada kaynamış olabilir. Çok teşekkür ederim içim bir nebze olsun rahatladı. Umarım dediğiniz gibidir.
Bende aynı durumu kedimde yaşadım. Topallamaya başladıktan 2 gün sonra sabah kalkıp veterinere götürmeye yeltendiğimde topallamasının geçtiğini dokununcada acımadığını farkettim. Sizin kedinizede aynı durum olmuştur belki ancak biraz gözetleyin topallaması geçmesse veterinere götürün.
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Yarın boş oldukça inip gözetlemeye çalışacağım. Umarım başka bir yere gitmezler. Cuma gününe kadar geçmezse eğer götürmeyi planlıyorum.

Veterinerler çok para alırlar. Çevrende herhangi bir barınak ve buna bağlı olarak çalışan veterinerler varsa, barınağa götür. Orada tedavi ettir. Durumun varsa acilen veterinere götür; aklında soru işareti kalmasın

İlk mesajından sonra rutin kedi rahatsızlığı olarak yorumlamıştım. Benim de birçok kedimin başına geldi bu. Birkaç gün topallayarak yürüdükten sonra düzelmişti ayakları lakin otururken ağırlığını sağ tarafa vermesi, şahsi fikrim omurgasında veya kalçasında bir problem olduğu yönünde olacaktır. Bu benim kendi fikrim tabi. Bu işin okulunu okumadım; bilmem ama üzüldüm.

Geçmiş olsun dostum. Düzelecektir; canını sıkma.

Veterinerler çok para alırlar. Çevrende herhangi bir barınak ve buna bağlı olarak çalışan veterinerler varsa, barınağa götür. Orada tedavi ettir. Durumun varsa acilen veterinere götür; aklında soru işareti kalmasın

İlk mesajından sonra rutin kedi rahatsızlığı olarak yorumlamıştım. Benim de birçok kedimin başına geldi bu. Birkaç gün topallayarak yürüdükten sonra düzelmişti ayakları lakin otururken ağırlığını sağ tarafa vermesi, şahsi fikrim omurgasında veya kalçasında bir problem olduğu yönünde olacaktır. Bu benim kendi fikrim tabi. Bu işin okulunu okumadım; bilmem ama üzüldüm.

Geçmiş olsun dostum. Düzelecektir; canını sıkma.
Teşekkür ederim hocam napsam bilememedim. Veterineri bi' raddeye kadar karşılayabilirim ama bir yerden sonrası zor olur. Çevremizde öyle barınak da yok maalesef. Gün içinde biraz daha gözlemleyip yarın götüreceğim sanırım.
Güncelleme: Komşumuzun tanıdığı 2 veteriner ile görüştük. Birincisi dışarıdan bir sıkıntısı olmadığını kırık ya da çatlak olabileceğini söyledi. İkincisi ise incinme olma ihtimali var demiş. 1-2 gün daha beklemeye karar verdik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı