Kediler Ethernet kablosunu yırtıyorlar

yigit3585

Decapat
Daha fazla  
Evimde 4 kedi var. Bunlardan birkaçı yavru ve mutfağımdan odama uzanan Ethernet kablosunu yırtıyorlar. Her hafta yeni bir kablo almak zorunda kalıyorum. Bu duruma karşı ne yapabilirim?

Folyo zararlı olmaz mı kediler ısırmaya kalkarsa?

Isırırsa ve yutarsa zararlı ama dokunduğunda uzaklaşıyor hemen bir daha da yaklaşmıyor yanına. Yıllardır kedi bakıyorum 1 kere bile hastalanma vakası yaşamadım folyo ile alakalı. ( ısırırsa ve yerse kedi için zararlı. )

Kablo kanalı döşenebilir Ethernet'in uzandığı yol boyunca.

O plastikleri de ısırarak parçalıyorlar ve yutuyorlar, aynı şekilde bu da sağlıklarına zararlı ve plastikten korkmuyorlar diş kaşımak için sürekli ısırmaya ve yemeye başlıyorlar bu yüzden bu çözümü asla önermiyorum. En temiz çözüm parke süpürgeliklerinin altından geçirmek. Ya da tavandan diğer odaya geçirmek. Başka bir çözümü yok.

Son düzenleme:
Isırırsa ve yutarsa zararlı ama dokunduğunda uzaklaşıyor hemen bir daha da yaklaşmıyor yanına. Yıllardır kedi bakıyorum 1 kere bile hastalanma vakası yaşamadım folyo ile alakalı.

Her kedinin aynı reaksiyonu göstereceğini sanmıyorum ama deneyiminiz varsa göz ardı edilmez elbette.

O plastikleri de ısırarak parçalıyorlar ve yutuyorlar, aynı şekilde bu da sağlıklarına zararlı ve plastikten korkmuyorlar diş kaşımak için sürekli ısırmaya ve yemeye başlıyorlar bu yüzden bu çözümü asla önermiyorum. En temiz çözüm parke süpürgeliklerinin altından geçirmek. Ya da tavandan diğer odaya geçirmek. Başka bir çözümü yok.

Plastik korumalar genelde kolayca ısırabilecekleri bir materyal değil. Üç yıl kedi bakmış biri olarak, kendi evimde böyle bir sorun yaşamadım. Koridorda, yerden geçen plastik korumalı bir Ethernet uzantım vardı ve kedim en fazla plastiği tırmalıyordu. Şu ana kadar hiçbir zarar görmedim.

Parke süpürgeliklerinin altından geçirmek de çetrefilli olabilir, ancak temiz bir yöntemdir, lafım yok.

Her kedinin aynı reaksiyonu göstereceğini sanmıyorum ama deneyiminiz varsa göz ardı edilmez elbette.

Plastik korumalar genelde kolayca ısırabilecekleri bir materyal değil. Üç yıl kedi bakmış biri olarak, kendi evimde böyle bir sorun yaşamadım. Koridorda, yerden geçen plastik korumalı bir Ethernet uzantım vardı ve kedim en fazla plastiği tırmalıyordu. Şu ana kadar hiçbir zarar görmedim.

Parke süpürgeliklerinin altından geçirmek de çetrefilli olabilir, ancak temiz bir yöntemdir, lafım yok.

Benim sarı tekir sert plastik filan affetmiyordu koparıyordu mecbur olarak kaldırmak zorunda kaldım. Her kedinin huyu farklı olabiliyor. Bazen masayı filan ısırıyor değişik huyları var. ( bu arada sağlığı gayet yerinde sokaktan getirdiğim için biraz hırçın davranıyor ) cins kedim var o daha uysal mesela ısırma huyu yok hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı